ELGESYS ARBA TARPUSAVIO SANTYKIAI

Jėzus atsakė: „Tai ir bus Dievo darbas: tikėkite Tą, kurį Jis siuntė“ (Jn 6, 29).

Mūsų šiandieninio pokalbio tikslas – geriau negu mes įpratę su­prasti žodžio tikėjimas prasmę. 6-ame Evangelijos pagal Joną sky­riuje rašoma, kad žydai atėjo pas Jėzų ir paklausė: „Ką mums veikti, kad darytume Dievo darbus?“ Jėzus atsakė: „Tai ir bus Dievo darbas: tikėkite Tą, kurį Jis siuntė“ (Jn 6, 28–29).

Kaip suprasti žodį tikėjimas? Daugelis išgelbėjimą suteikiantį tikė­jimą Kristumi supranta neteisingai. „Tikėk, tikėk, – šūkčioja jie, – tik tikėk Kristų ir būsi išgelbėtas“ (SDA Biblijos komentarai, vol. 6, p. 1063). Kai kalbama apie tikėjimą, dažniausiai žmonės klysta manydami, kad už­tenka tik nulenkti galvą ir pripažinti, jog Kristus egzistuoja. Jie pabrėžia ypatingą išgelbėjimo per tikėjimą reikšmę, o kartu naiviai, vaikiškai sako: „Mums reikia tik tikėti. Tik tikėkite, ir nieko daugiau.“ Tačiau tyrinėdami žodį tikėti, pažvelgę į jį kitų Šventojo Rašto žodžių kon­tekste, pamatysime, kad jo reikšmė yra daug gilesnė, negu mums iš pirmojo žvilgsnio atrodė.

Akivaizdu, kad kai žydų vyresnieji uždavė Kristui klausimą: Ką mums veikti? – jie laikėsi tuo metu įprasto požiūrio, kad Dangaus Ka­ralystę reikia užsitarnauti, kad ten patekti galima tik gerai pasisten­gus. Būtent toks požiūris ir atsispindėjo jų klausime: „Ką mums daryti, kad užsitarnautume gyvenimą danguje?“ O Jėzus iš karto nukreipė jų dėmesį nuo jų pačių darbų, kuriuos jie manė esant išgelbėjimo garantija, ir pabrėžė, kad būtina bendrauti su Dievu. Jis tarė: „Tai ir bus Dievo darbas: tikėkite Tą, kurį Jis siuntė.“ Čia ir yra visa paslaptis: tikėjimas turi būti grįstas ne kokiu nors darbu, o pačiu Dievu. Tikėji­mas nėra pagrįstas doktrina, kurią jūs manote esant teisinga. Aš ži­nau, kokį Asmenį, o ne kokį darbą ar šiaip dalyką aš įtikėjau.

Apaštalas Jokūbas sako, kad ir demonai tiki ir dreba (Jok 2, 19). Bet demonai neturi tokio tikėjimo, kuris teikia išgelbėjimą, nes jie Dievu nepasitiki. Protu sutikti su kai kuriomis Biblijos tiesomis nepakanka, – ­tiki net demonai. O tikėjimą, kuris turi išgelbėjimo jėgą, galima traktuoti kaip visišką pasitikėjimą, atsirandantį asmeniškai bendraujant su Jėzumi Kristumi.

Morisas L.Vendenas