Iš slapto maldos kambarėlio

I dalis

Elena Vait daugelyje savo knygų kalba apie slaptos maldos svarbą. Ji rašo: „Mes turime melstis ir šeimos ratelyje, bet pirmiausia – vieni. Nes tik asmeninė, slapta malda yra tikrasis sielos gyvenimas. Paniekinus maldą, neįmanoma, kad siela tarptų. Neužtenka vien šeimyninės ar viešos maldos. Tik vienumoje galime atverti širdį Dievui.“

Tikriausiai vienas garsiausių krikščionių reformatorių per pastaruosius penkis šimtmečius buvo Martynas Liuteris, judėjimo, kuris vėliau tapo Protestantų reformacija, vadovas. Sustip­rintas Dievo Žodžio tyrinėjimo ir daugybės valandų, praleistų maldoje, jis pasipriešino klaidingiems Romos popiežijos mokymams, daugelį amžių laikiusiems nesuskaičiuojamą daugybę tikinčiųjų tamsoje. Remdamasis vien Dievo Žodžio tiesa ir įgijęs galios per Šventosios Dvasios palaiminimą, jis padarė tokią įtaką, kuri sudrebino visą krikščionišką pasaulį ir vis dar drebina šiandien. Jis nusprendė sukilti prieš, regis, daug pranašesnes jėgas, todėl popiežija norėjo pasiųsti jį ant laužo (kaip pasielgė su daugeliu kitų dar prieš jį), tačiau Liuteris liko tvirtas, nepajudi- namas tamsos jėgų, pasiryžusių jį sunaikinti. Kiti, matydami jo nepalaužiamą drąsą ir įtikinti jo mokomų biblinių tiesų, taip pat prisijungė prie jo.

Kokia buvo jo paslaptis? Kaip jis galėjo taip drąsiai atsilaikyti prieš pačią galingiausią ir įtakingiausią religinę sistemą pasaulyje ir nė kiek nesijaudinti? Atsakymas – malda. Jo jėga atėjo iš slapto maldos kambarėlio.

Melody Mason