LAIŠKAS NUO DRAUGO

Taikykitės ir žinokite, kad Aš esu Dievas! (Psalmynas 46, 11)

Ar jūs kada nors jautėtės neįprastai vieniši? Aš prisimenu vieną atvejį, kai išgyvenau didžiulę vienatvę – tai bu­vo 1965 metų vasara. Buvau ką tik užbaigęs pirmą kursą „Atlantic Union“ koledže, nedideliame Naujosios Anglijos miestelyje, maždaug už 72 kilometrų į vakarus nuo Bostono, Masačiusetso valstijoje. Koledžo vadovybė išsiuntė mane vasarai į studentišką misiją Brazilijoje. Lig tol aš dar niekada nebuvau išvykęs iš Jungtinių Valstijų.

Nuskridau į San Paulą (Brazilija), paskui – į Belemą (Brazilija), esantį Amazonės pakrantėje. Ten prisijungiau prie medikų misionierių grupės. Amazone mes keliavome kateriu „Luzerio VI“. Maždaug mėnesį buvome toli nuo civi­lizacijos.

Tomis ilgomis vasaros dienomis ir vakarais aš dažnai ilgėjausi namų. Prisimindavau tėvus, bet daugiausia galvojau apie merginą, su kuria tuo metu draugavau. Aš troškau grįžti į misijų būstinę, kad bent galėčiau pasiimti jos laišką. Be telefono, elektroninio pašto, fakso ir kitų susisiekimo priemonių, laiškai buvo mano vienintelis ryšys su namais. Jie palaikė mano dvasią. Jie leido man pajusti, kad kažkas namuose mane myli ir manimi rūpinasi.

Laiškai gali labai daug. Dievo įkvėpti laiškai gali dar daugiau. Stiprus ryšys, užsimezgęs tarp manęs ir Teni tuose laiškuose, ilgainiui atvedė iki santuokos.

Yra vienas Asmuo, kuris jus labai myli, kuris jumis be galo rūpinasi, kuris apie jus nuolatos galvoja. Jis atsiuntė jums daugybę laiškų, įkvėptų Savo Dvasios. Kiekvienas Šventojo Rašto puslapis atskleidžia Jo meilę.

Jam tikriausia be galo skaudu, kai mes dažnai būname taip užsiėmę, kad nerandame laiko paskaityti Jo meilės laiškų. Užimtumas yra dvasingumo priešas, dvasinis vėžys, kuris iščiulpia gyvybinę sielos energiją. Dvasingumo ne­įmanoma išgauti per prievartą. Pro Dievo artumą neįmanoma pralėkti. Man vis aidi ausyse psalmisto žodžiai: „Tai­kykitės ir žinokite, kad Aš esu Dievas!“ (Psalmynas 46, 11).

Asmuo, kuris jus karštai myli, parašė jums brangių laiškų rinkinį. Kodėl jau šiandien neskyrus laiko juos paskaityti?

Markas Finlis