PRIE DURŲ

Štai Aš stoviu prie durų ir beldžiuosi: jei kas išgirs Mano balsą ir atvers duris, Aš pas jį užeisiu ir vakarieniausiu su juo, o jis su Manimi. (Apreiškimas Jonui 3, 20)

Šis laiškas itin svarbus, nes Laodikėja simbolizuoja šiandieninę Bažnyčią. Jis užbaigia Dievo pateiktąjį Jo tautos per visą istoriją apibūdinimą. Žodis „Laodikėja“ reiškia „teisiami žmonės“. Tai Bažnyčia prieš pat Kristaus antrąjį atėjimą. Tai teismo valandos Bažnyčia. Deja, Laodikėjos gyventojai yra drungni ir patenkinti savimi. Gyvendami labiausiai jaudinančiu pasaulio istorijos metu, jie nesupranta to momento svarbos. Jie nesuvokia, kokia reikšminga toji valanda.

Paskutinioji Kristaus Bažnyčia, Laodikėja, stovi ant amžinybės briaunos. Tačiau ji ramiai sau snaudžia drungname pasitenkinime. Ji gyvuoja paskutiniosiomis žemės valandomis, bet nesuvokia to meto svarbos.

Kristus beldžia į Laodikėjos širdies duris. Jis ragina ją prabusti, išnaudoti tos akimirkos galimybes ir skelbti Jo Žodį.

Koks vaistas siūlomas nuo dvasinio sąstingio? Didysis Gydytojas rekomenduoja Laodikėjos gyventojams eiti ir nusipirkti tris dalykus.

Pirmiausia nusipirkti aukso (Apreiškimas Jonui 3, 18). Ką tai reiškia? Labai panašią frazę randame Petro raštuose: „Taip jūsų nuoširdus tikėjimas, brangesnis už pragaištantį auksą“ (Petro pirmas laiškas 1, 7). Tikėjimo išbandymą Petras sieja su ugnimi išbandomu auksu. Tikėjimas yra tokia neįkainuojama vertybė, į kurią verta investuoti. Pasi­tikėjimu pagrįsto ryšio su Dievu ištobulinimas yra tikrojo dvasingumo esmė. Tai krikščionybės aukso valiuta. Jėzus sako: „Prabuskite – be tikėjimo jūs esate visiški vargšai“.

Toliau Didysis Gydytojas liepia užsivilkti „baltus drabužius“ (Apreiškimas Jonui 3, 18). Naujajame Testamente balti drabužiai simbolizuoja teisumą arba teisingą poziciją Dievo akivaizdoje. Nuodėmingi žmonės tampa teisūs per nepriekaištingus Kristaus teisumo drabužius. Jo teisumas pakeičia mūsų charakterį.

Pagaliau Didysis Gydytojas ragina mus pirkti tepalo akims, kad pamatytume, ko mums reikia. Šventosios Dvasios akių tepalas padeda pamatyti, kokie esame mes ir koks yra Jėzus.

Kristaus vaistai yra galingi. Jis ragina mus išsiugdyti nuoširdų tikėjimą, asmeninę patirtį su Juo bei gebėjimą ma­tyti Dvasios akimis. Mes visi esame dvasios vargšai, akli ir pliki, tačiau Jis trokšta mus praturtinti, aprengti, dovanoti regėjimą. Visa, ko mums reikia, rasime Jėzuje.

Markas Finlis