V dalis
Nedievobaimingi santykiai. Tokie santykiai gali atrodyti tokie pat nekalti kaip ir „ko priklausomybės“ santykiai, kai mūsų laimė priklauso ne nuo Dievo, bet nuo kito žmogaus meilės ir dėmesio. Tai taip pat ir daugybė kitokių nederamų nebiblinių santykių, kuriuos užmegzti mums gali kilti pagunda. Dažniausios santykių spragos kyla iš nederamo bendravimo su priešinga lytimi (santuokoje ir už santuokos ribų), nebiblinių seksualinių santykių su tos pačios lyties žmonėmis ir romantiškų santykių tarp tikinčio ir netikinčio žmogaus. Dievas sako mums: „Nevilkite svetimo jungo su netikinčiaisiais. Kas gi bendra tarp šviesos ir tamsos?“ (2 Korintiečiams 6, 14) Šiai kategorijai tinka ir emocinis svetimavimas. Žinoma, jei jau paslydote kurioje nors iš šių sričių, nepraraskite drąsos! Kristuje visada yra viltis!
Pasaulietiški rūpesčiai. Šėtono tikslas yra priversti mus mylėti pasaulį labiau už Dievą. Ir jam tai gerai sekasi. Daugybė Dievo žmonių taip susitelkę į pasaulietiškus dalykus, kad net nepastebi, kai atsiveria dvasinė spraga, rūpinantis savo padėtimi visuomenėje arba dėl meilės pinigams; apsipirkinėjimui; brangioms vardinėms etiketėms; materialinei nuosavybei, pavyzdžiui, prabangiems dideliems namams, elektronikos prietaisams, technologijoms; pasaulietinei muzikai ar filmams; televizijos „muilo operoms“, talentų pramoginėms laidoms ir kitoms programoms; pagarbos įžymybėms ar sporto atstovams ir t. t. Dievas mums sako: „Nes kur tavo lobis, ten ir tavo širdis.“ (Mato 6, 21)
Elena Vait sielojasi:
„Kodėl žmonės, stovintys ant amžinybės slenksčio, yra taip apakinti? …Bet daugybė septintosios dienos adventistų nesuvokia, kokia atsakomybė dirbti kartu su Dievu ir Kristumi sielų gelbėjimo darbe gula ant jų. Jie neparodo pasauliui, kokį susidomėjimą nusidėjėliais turi Dievas. Jie nepasinaudoja turimomis galimybėmis. Bažnyčia serga savanaudiškumo raupsais. Viešpats Jėzus Kristus pagydytų Bažnyčią nuo tos baisios ligos, jei ji norėtų išgyti. Vaistai yra aprašyti Izaijo knygos penkiasdešimt aštuntame skyriuje.“
Melody Mason