IV dalis
Pergalė tiems, kurie išpažįsta savo nuodėmes: 1 Jono 1, 9; Hebrajams 7, 25. Nėra nė vienos nuodėmės, kurios Dievas negalėtų nugalėti. Jis siuntė savo Sūnų, kad būtume išgelbėti ir laimėtume. Nesvarbu, ką padarėme, jei trokštame, kad mums būtų atleista ir taptume laisvi, ši dovana yra skirta mums. Mes tik turime jos paprašyti! Kai išpažįstame savo nuodėmes, labai svarbu nuo jų nusigręžti ir siekti eiti nauju keliu. Mes negalime padaryti to savo jėgomis, bet Dievas mums padės, kai remsimės į Jį.
Pergalė prieš stabus: Ezechielio 36, 25–27; Jeremijo 24, 7. Svarbu prisiminti, jog norėdami nugalėti stabus savo gyvenime, mes negalime stengtis atprasti nuo jų pamažu. Privalome juos sunaikinti – visiškai pašalinti iš savo gyvenimo, kad jie daugiau nerastų kelio į mūsų širdis, – kaip kad padarė jaunasis karalius Jošijas, atėjęs į sostą senaisiais Izraelio laikais (žr. 2 Metraščių 34).
Pergalė prieš žalingus įpročius: Luko 18, 27; Psalmė 55, 17–19. Žalingus įpročius sunku nugalėti, bet geriausia atsisakyti jų akimirksniu ir pradėti eiti 180° kampu visiškai į kitą pusę!
Jei jūs priklausomas nuo pasaulietiškos muzikos, filmų, žurnalų, sporto dievaičių, ko nors iš okultizmo pasaulio ar netgi kokio nors nesveiko maisto ar gėrimo, tikriausiai atėjo laikas išsivalyti namus ir surengti šventę tik Dievui ir sau. Jums bus sunku patikėti, kokią ramybę ir jėgą pajusite po to, kai ryžtingai pasuksite kitu keliu.
Apaštalų darbų 19 skyriuje aprašoma, jog skelbiant Kristaus Evangeliją, žmonės ateidavo ir atvirai išpažindavo savo blogus darbus. Kai kurie, užsiiminėję kerais, atnešę sudegino savo knygas. Todėl Dievo Žodis augo ir triumfavo. Vis daugiau žmonių priimdavo Evangeliją, nes matė, kaip ji keičia kitų gyvenimą.
Yra daugybė dalykų, kurie, nors iš esmės nėra blogi, bet gali tapti stabais ir atimti iš mūsų laiką, kurį galėtume skirti Dievui. Tokiu atveju, būtų gerai pradėti ilgą pasninką arba tam tikrą laiką visiškai atsisakyti maisto, kol šie dalykai liausis valdę mūsų širdis. Turiu omenyje ne susilaikymą nuo tam tikro maisto (nebent tai ir būtų jūsų žalingas įprotis), bet pasninką nuo tam tikro dalyko, kuris kelia pavojų mūsų dvasiniam gyvenimui.
Praeityje ir aš supratau, kad norint atgaivinti savo dvasinį požiūrį ir svarbiausius dalykus, nepaprastai naudinga „pasninkauti“ nuo įvairių žiniasklaidos ir pramogų formų, kurios blaškė mano dėmesį. Tai apima ir ypatingai populiarius socialinės žiniasklaidos tinklalapius. Nors visada atsargiai rinkdavausi, ką skaityti ar žiūrėti, suvokiau, kad šios interneto svetainės bando ištrinti mano dvasines sienas ir ribas. Manau, šie ir kiti internetinės žiniasklaidos šaltiniai, jei nevaldomi, tampa vienomis didžiausių kliūčių stengiantis išlaikyti mūsų dvasinį sutelktumą ir pasišventimą. Kodėl? Nes jie paprasčiausiai atbukina mūsų dvasinį jautrumą beprasmių ir lengvabūdiškų minčių kruša bei atima iš mūsų brangų laiką, kurį galėtume pašvęsti veiksmingesniam Rašto tyrinėjimui ar Dievo tarnystei.
Norint įveikti žalingus įpročius (ar bet kurią kitą nuodėmę), svarbiausia atiduoti Dievui visą savo širdį ir sutelkti visą dėmesį į Jį. Jei skirsime Jam visą savo dėmesį, stengdamiesi Jį pažinti, tyrinėdami Jo Žodį, pasakodami apie Jį kitiems, mus mažiau ims pagunda tuščiai leisti laiką ar žvalgytis į pasaulietiškus dalykus.
Melody Mason