„Mes tvirtai pasitikime Juo: nes ko tik prašome pagal Jo valią, Jis mus išklauso. O jeigu žinome, kad Jis mūsų išklauso, ko tik prašome, tai ir žinome turį ko tik esame prašę.“ (1 Jono 5, 14–15)
Mes silpni, tačiau Jis Visagalis
Trijų angelų žinia kviečia mus paklusti Dievui. Pirmojo angelo žinioje kalbama: „Jis šaukė galingu balsu: ‘Bijokite Dievo ir atiduokite Jam pagarbą, nes atėjo Jo teismo valanda; nuolankiai pašlovinkite dangaus ir žemės, jūros ir vandens šaltinių Sutvėrėją!‘“ (Apreiškimo 14, 7) Naujojo Testamento knygos buvo parašytos graikų kalba ir žodis „bijokite“, naudojamas šioje Rašto vietoje, gali būti verčiamas ir kaip „gerbkite“, „garbinkite“, „šlovinkite“. Šis žodis reiškia ištikimybę Dievui, mintyse skatindamas mus paklusti Jo valiai. Saliamonas savo išmintimi tai išreiškė taip: „Visatai išklausius, paskutinis žodis būtų toks: bijok Dievo ir laikykis Jo sakymų, nes tai saisto visą žmoniją. Juk Dievas kiekvieną pašauks atsakyti už darbą, net slaptą – ir gerą, ir blogą.“ (Mokytojo 12, 13–14)
Siekiant laikytis Jo įsakymų, labai lengva teisinti save mūsų silpnybėmis ir nesugebėjimu padaryti tai, ko trokštame visa siela. Pernelyg dažnai mes norime elgtis teisingai, tačiau nerandame jėgų tai padaryti. Kaip ir apaštalui Pauliui, mums tenka pripažinti: „Aš net neišmanau, ką darąs, nes darau ne tai, ko noriu, bet tai, ko nekenčiu.“ (Romiečiams 7, 15. 24–25) Kokį šios problemos sprendimą siūlo Paulius? Baigdamas skyrių, jis klausia: „Kas mane išvaduos iš šito mirtingo kūno!“, o vėliau užtikrintai atsako: „Bet dėkui Dievui – per mūsų Viešpatį Jėzų Kristų!“ (Romiečiams7, 24–25)
Mūsų nuolatinių paklydimų, atgailos ir naujų paklydimų nesunkiai galima išvengti. Pauliaus žodžiais, sprendimą mums duoda Viešpats Jėzus Kristus. Mes silpni, tačiau Jis Visagalis. Mes bejėgiai, tačiau Jis galingas. Nuostabiai apie tai kalba Elena Vait savo 1897 m. straipsnyje. „Jėzaus pavyzdys mums parodo, kad mūsų vienintelė viltis nugalėti, tai nuolatinė kova su šėtono pinklėmis. Tik tas, kuris laimėjo kovoje prieš sielų priešą, nugalėdamas pagundą, tik Jis gali suprasti, kokią galią turi šėtonas žmonėms. O Jis įveikė priešą, tapęs žmogumi. Kaip nugalėtojas, Jis suteikė mums savo pergalės pranašumą, kad stengdamiesi atsispirti šėtono pinklėms, galėtume suvienyti savo silpnumą su Jo jėga, o savo nevertumą su Jo nuopelnais. Ir tik palaikomi Jo nenugalimos jėgos, stiprios pagundos apsiaustyje, mes galime priešintis Jo vardu ir nugalėti, kaip nugalėjo Jis.“ (Signs of the Times, May 27, 1897)
Mūsų pergalė
Mes, kaip krikščionys, laimime tik tada, kai sutelkiame dėmesį į Jėzų, Jo galią, bet ne į savo negalias. Pradėdami malda, sustiprinkime save pažadais, kurie aprašyti 1 Jono 5,14–15: „Mes tvirtai pasitikime Juo: nes ko tik prašome pagal Jo valią, Jis mus išklauso. O jeigu žinome, kad Jis mūsų išklauso, ko tik prašome, tai ir žinome turį ko tik esame prašę.“ Kai patikėsime šiuo pažadu, Jėzus padarys nuostabių dalykų ir sustiprins mus gyventi šventą gyvenimą bei ruoštis greitam Jo sugrįžimui.
Malda Dievo Žodžiu – Mokytojo 12, 13–14
„Visa tai išklausius, paskutinis žodis būtų toks: bijok Dievo ir laikykis Jo įsakymų, nes tai saisto visą žmoniją. Juk Dievas kiekvieną pašauks atsakyti už darbą, net slaptą – ir gerą, ir blogą.“
Bijokite Dievo
Viešpatie, mes suvokiame, kad Tu esi Kūrėjas ir mūsų Dievas – Visagalis, Nenugalimas, Visa regintis. Tu esi virš mūsų žmogiško riboto supratimo, tačiau arčiau mūsų, nei patys artimiausi mums žmonės. Mes lenkiamės prieš Tavo didybę ir trokštame šlovinti Tave.
Laikykitės Jo įsakymų
Dieve, mes negalime savo jėgomis laikytis Tavo įsakymų ir vykdyti Tavo valią. Tik Jėzus gali padėti mums. Mes trokštame vykdyti Tavo valią ir ištikimai tarnauti Tau. Taip, dažnai mes suklumpame. Ačiū Tau, Viešpatie, kad Jėzus savo galia padeda mums tapti nugalėtojais mūsų pačiu gyvenime. Mes žvelgiame į Jį ir atsiduodame į Jo mylinčias ištikimas rankas. Jėzau, prašome, būk mumyse.
Kiekvieną darbą, net slaptą – ir gerą, ir blogą
Tėve, aš suprantu, kad Tau nėra nieko paslėpto. Tu žinai, kas mano širdyje. Tu žinai
mano džiaugsmus ir skausmus. Tu, taip pat gerai žinai tai, kas vyksta pasaulyje. Dėkoju, kad nepaisant visų mano jausmų, Tu žiūri į mane su meile ir kupinas malonės, o man nereikia bijoti nuteisimo, kol esu Kristuje.
Papildomi patarimai
Dėkojimas ir šlovinimas: Dėkokite Dievui už gautąsias palaimas ir šlovinkite Jį už Jo gerumą.
Atgaila: Skirkite keletą minučių asmeniniam nuodėmių išpažinimui ir dėkokite Dievui už atleidimą.
Dievo pamokymas: Prašykite Dievą suteikti jums išminties sprendžiant kasdienes problemas ir priimant sprendimus.
Malda už mūsų Bažnyčią: Prašykite Dievą laiminti vietinių bendruomenių, regioninių Bažnyčios organizacijų ir Pasaulinės Bažnyčios veiklą.
Prašymas už vietinę bendruomenę: Pasimelskite už kasdienius vietinių bendruomenių narių, jų šeimų ir kaimynų poreikius.
Pokalbis su Dievu: Skirkite laiko Dievo balsui išgirsti ir atsakyti Jam dėkojimu arba giedojimu.
Siūlomos giesmės bendram giedojimui:
· „Tėve Dangiškas, išgirdau Tave” („Edeno aidai”, Nr. 153)
· „Kaip vaikelis, taip tikėk” („Edeno aidai”, Nr. 152)
· „Likimas mano – Tavo rankoj” („Edeno aidai”, Nr. 157)
· „Jėzau, tik Tavim kas dieną” („Edeno aidai”, Nr. 150)