Adventistai – sparčiausiai auganti krikščioniška denominacija Šiaurės Amerikoje

Mūsų naujienos 2011-05-06

Balandžio 1 d., 2011 m. JAV

Septintosios dienos adventistų bažnyčia ilgą laiką buvo žinoma dėl savo įsitikinimų ir tvirtų nuostatų, tačiau, visų nuostabai, šiuo metu ji yra sparčiausiai auganti krikščioniška denominacija Šiaurės Amerikoje.

Duomenys rodo, kad Septintosios dienos adventistų bendruomenė auga 2,5% Šiaurės Amerikoje kasmet, o tuo tarpu Pietų baptistai ir kitos neauga.

Jėzaus Kristaus paskutiniųjų laikų bažnyčia, arba mormonai, užregistravo 1,4% augimą. Ši denominacija taip pat akcentuoja narystę.

Stebėtojai nesugeba paaiškinti tokio augimo, nes adventistai laikosi šabo bei kitų Senojo Testamento įstatymų, susijusių su mityba, įskaitant vegetarizmo.

„Tai denominacija, kuri iš esmės grįžta prie pagrindų, galvodama apie tai, ką Dievas norėjo pasakyti visomis šiomis taisyklėmis ir nurodymais bei kaip mes galime tapti tuo, kuo Dievas norėtų, kad mes taptume?“ – sakė Fulerio Seminarijos (Fuller Theological Seminary) krikščioniškos evangelizacijos ekspertas Danielius Šo (Daniel Shaw). Jis pridėjo, kad tai prieštarauja viskam, kas vyksta amerikietiškoje kultūroje. Jo manymu, tai labai įdomu.

Tačiau Septintos dienos adventistai galvoja apie tolimesnį augimą Šiaurės Amerikoje. Čia yra tiktai 1.1 milijono viso pasaulio adventistų. Pastarųjų pasaulyje – 16 milijonų. Kitur ši bendruomenė auga beveik dukart greičiau.

„Nemanome, kad mūsų bendruomenė itin auga, ir tai kelia rūpestį, ypač Šiaurės Amerikoje“, – anot Rono Kluze (Ron Clouzet), Šiaurės Amerikos Divizijos Evangelizacijos Instituto, priklausančio Andrews universitetui, vadovo.

Kluze nurodė, kad sparčiai auga ispaniškai kalbanti adventistų bendruomenė. Anot Rono: „Be pastarosios mes atrodytume niūriai“.

Adventistai didino evangelizacines pastangas ir JAV, ir visame pasaulyje. 2009 m. beveik 80 % iš 6 000 adventistų bendruomenių Šiaurės Amerikoje vykdė ilgalaikes evangelizacines programas viešbučiuose ir kitur.

Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų regionas tradiciškai priskiriamas daugumai nereliginių JAV sričių. Čia pradėtos kurti vadinamos „krikščioniškos kavinės“, kuriose žmonės gali įsitaisyti patogiai, atsipalaiduoti ir klausinėti apie bažnyčią nejausdami spaudimo.

[tedNEWS]

 

  3 comments

 • | 2011-05-08 at 10:12

  tik pas mus neauga

 • | 2011-05-11 at 20:41

  Lygtai tas vegetarizmas išgelbės. Pabrėžia sveika gyvensena, o sveika mąstysena nelabai.

 • | 2011-05-12 at 09:14

  Sveikas mąstymas yra sveikos gyvensenos dalis.