Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Adventistai – sparčiausiai auganti krikščioniška denominacija Šiaurės Amerikoje 3 2011-05-06 — 14:41

Balandžio 1 d., 2011 m. JAV

Septintosios dienos adventistų bažnyčia ilgą laiką buvo žinoma dėl savo įsitikinimų ir tvirtų nuostatų, tačiau, visų nuostabai, šiuo metu ji yra sparčiausiai auganti krikščioniška denominacija Šiaurės Amerikoje.

Duomenys rodo, kad Septintosios dienos adventistų bendruomenė auga 2,5% Šiaurės Amerikoje kasmet, o tuo tarpu Pietų baptistai ir kitos neauga.

Jėzaus Kristaus paskutiniųjų laikų bažnyčia, arba mormonai, užregistravo 1,4% augimą. Ši denominacija taip pat akcentuoja narystę.

Stebėtojai nesugeba paaiškinti tokio augimo, nes adventistai laikosi šabo bei kitų Senojo Testamento įstatymų, susijusių su mityba, įskaitant vegetarizmo.

„Tai denominacija, kuri iš esmės grįžta prie pagrindų, galvodama apie tai, ką Dievas norėjo pasakyti visomis šiomis taisyklėmis ir nurodymais bei kaip mes galime tapti tuo, kuo Dievas norėtų, kad mes taptume?“ – sakė Fulerio Seminarijos (Fuller Theological Seminary) krikščioniškos evangelizacijos ekspertas Danielius Šo (Daniel Shaw). Jis pridėjo, kad tai prieštarauja viskam, kas vyksta amerikietiškoje kultūroje. Jo manymu, tai labai įdomu.

Tačiau Septintos dienos adventistai galvoja apie tolimesnį augimą Šiaurės Amerikoje. Čia yra tiktai 1.1 milijono viso pasaulio adventistų. Pastarųjų pasaulyje – 16 milijonų. Kitur ši bendruomenė auga beveik dukart greičiau.

„Nemanome, kad mūsų bendruomenė itin auga, ir tai kelia rūpestį, ypač Šiaurės Amerikoje“, – anot Rono Kluze (Ron Clouzet), Šiaurės Amerikos Divizijos Evangelizacijos Instituto, priklausančio Andrews universitetui, vadovo.

Kluze nurodė, kad sparčiai auga ispaniškai kalbanti adventistų bendruomenė. Anot Rono: „Be pastarosios mes atrodytume niūriai“.

Adventistai didino evangelizacines pastangas ir JAV, ir visame pasaulyje. 2009 m. beveik 80 % iš 6 000 adventistų bendruomenių Šiaurės Amerikoje vykdė ilgalaikes evangelizacines programas viešbučiuose ir kitur.

Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų regionas tradiciškai priskiriamas daugumai nereliginių JAV sričių. Čia pradėtos kurti vadinamos „krikščioniškos kavinės“, kuriose žmonės gali įsitaisyti patogiai, atsipalaiduoti ir klausinėti apie bažnyčią nejausdami spaudimo.

[tedNEWS]

 

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

 • Giedrius

  Giedrius 2011-05-12

  Sveikas mąstymas yra sveikos gyvensenos dalis.

 • bb

  bb 2011-05-11

  Lygtai tas vegetarizmas išgelbės. Pabrėžia sveika gyvensena, o sveika mąstysena nelabai.

 • aa

  aa 2011-05-08

  tik pas mus neauga

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!