Adventistų bažnyčios devyniasdešimtetis

Mūsų naujienos 2017-05-04

Devyniasdešimt metų Adventistų bažnyčios nariai Lietuvoje dalijasi Dievo meile.

Balandžio 29 d., Kaune, įvyko Septintosios dienos adventistų bažnyčios jubiliejaus šventė, į kurią susirinko daugiau nei 200 žmonių. Šventės metu buvo galima išgirsti solistės Nomedos Vilkanauskaitės-Kukulskienės atliekamą giesmę, Kauno bendruomenės suaugusiųjų ir jaunių chorus. Dievo žodžiu pasidalinti atvyko pastorius Danielius Dūda (Daniel Duda) iš Anglijos. Pastorius pamokslavo apie gerojo samariečio pavyzdį ir kaip mes galime jį panaudoti šiuolaikinėje visuomenėje. Jis teigė, kad kiekvieno tikinčiojo tikslas ir iššūkis yra mylėti žmones ir suteikti jiems pagalbą, nes neįmanoma mylėti Dievo nemylint savo artimo.

Buvęs Adventistų bažnyčios prezidentas Lietuvoje Danielius Oželis pristatė Lietuvos Adventistų bažnyčios istoriją. Remdamasis turimais dokumentais jis papasakojo, kad pirmieji adventistai atsirado XX a. pradžioje Mažojoje Lietuvoje, Klaipėdos krašte. Vėliau, augant bažnyčios narių skaičiui, 1927 m. birželio 10 dieną Lietuvos teisingumo ministerijoje buvo oficialiai įregistruota Adventistų bažnyčia Lietuvoje. Šiuo metu pasaulyje Adventistų bažnyčia įkurta daugiau nei 200 šalių ir bažnyčios narių skaičius siekia daugiau nei 20 mln.

Po oficialiosios šventės dalies dalyviai galėjo plačiau susipažinti su dabartine bažnyčios veikla Lietuvoje. Sveikatos ir šeimos skyrius pristatė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Adventistų bažnyčios bendradarbiavimą šviečiant visuomenę apie gyvensenos mediciną, vykdomus projektus įgyvendinant rūkymo metimo programas, holistinės sveikatos mokymus. Pėdsekių skyriaus vadovas Robertas Grigas su jaunimu pristatinėjo vykdomas stovyklas, susitikimus. Arūnas Čerkesas, krikščioniško laikraščio „Vilties šaltinis“ atsakingasis redaktorius, pristatė laikraščio istoriją, pasakojo liudijimus, kaip laikraštis padeda pakeisti žmonių gyvenimus.

Šilčiausius linkėjimus ir sveikinimus atvyko išsakyti Baltijos Konferencijų Unijos (BKU) prezidentas su žmona ir sekretorius, BKU Jaunimo ir Evangelizacijos skyrių vadovas, Latvijos Konferencijos prezidentas, Lietuvos Biblijos draugijos, metodistų, baptistų, katalikų, liuteronų bažnyčių atstovai.

Ačiū Dievui, kad „iki šiol Viešpats mums padėjo“ (1 Sam 7, 12) skelbiant Evangelijos išgelbėjimo žinią. Ir ateityje Viešpats užtikrina, kad Jis padės ta žinia dalintis iki pat Kristaus antrojo sugrįžimo.