Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

ANTRASIS PRISILIETIMAS 0 2020-05-06 — 01:59

Jėzus vėl palietė rankomis jo akis, ir jis visiškai praregėjo – tapo sveikas ir viską ryškiai matė. (Evangelija pagal Morkų 8, 25)

Kuris iš šių dviejų teiginių tiksliau išreiškia jūsų jausmus?

„Biblijos studijos man yra maloniausias užsiėmimas per visą dieną. Aš laukiu jų kaip nieko kito.“ Arba: „Biblijos studijos yra gana nuobodžios, neįdomios ir neteikia jokio džiaugsmo. Aš prisiverčiu tai daryti, nes žinau, kad taip reikia, bet tikrai jų nelaukiu su entuziazmu.“

Kartais mums reikia antrojo prisilietimo. Šiandien Biblijos eilutės kalba apie akląjį, kurio akis Jėzus palietė du kartus, ir tik tada žmogus visiškai praregėjo. Mums taip pat reikia praregėti naujomis akimis. Štai du galingi Biblijos studijų principai, kurie padės jums atrasti Dievo Žodyje naujus tiesos deimantus. Taikant šiuos du paprastus principus, jūsų požiūris į Biblijos tyrinėjimą pasikeis. Malonių Biblijos studijų „akys“ – tai įsivaizdavimas ir susitapatinimas.

Skaitydami Šventojo Rašto istorijas, pamėginkite kiekvieną pasakojamą sceną įsivaizduoti. Te iškyla jums prieš akis suparalyžiuotasis, virpantis nuo galvos iki kojų, ir jo link žengiantis Jėzus. Įsivaizduokite sausakimšą turgaus aikštę Jeruzalėje. Jėzaus akimis pažvelkite į alkaną minią, sėdinčią ant žolėtų Galilėjos ežero šlaitų. Užuot skubėję skaityti, kad kuo greičiau suprastumėte esmę, stabtelėkite akimirksniui ir stebėkite šias svarbias scenas. Įsivaizduodami kiekvieną sceną, pamėginkite susitapatinti su jos personažais. Įsivaizduokite, kad esate moteris, sučiupta svetimaujant. Įsivaizduokite, kad jūs – tas vagis ant kryžiaus. Arba įsivaizduokite, kad esate romėnų šimtininkas, kuris nukryžiavo Jėzų. Įsiskverbkite į šių personažų vidų. Ką jūs jaustumėte jų vietoje? Ką jūs mąstytumėte, atsidūrę tokioje situacijoje, kaip jie? Kas, jei būtumėte Danielius, neteisingai pasmerktas ir įmestas į liūtų narvą? Ką išgyventumėte, jei būtumėte Mozė, pastatęs koją į prasiskyrusią Raudonąją jūrą? Įsigilinkite į Biblijos personažų mintis bei jausmus. Atsidurkite jų kailyje. Verkite, kai jie verkia. Džiaukitės, kai jie džiaugiasi. Te jūsų dvasia triumfuoja sulig jų pergalėmis ir sielvartauja dėl jų pralaimėjimų. Regėjimas naujomis akimis pavers Biblijos studijas jaudinančiu tikėjimo nuotykiu.

Markas Finlis

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!