APIE TOBULUMĄ

Taigi būkite tokie tobuli, kaip jūsų Dangiškasis Tėvas yra tobulas (Mt 5, 48).

Yra didelis skirtumas tarp tobulumo ir perfekcionizmo, t. y. mokslo, teigiančio, kad moralinis, religinis ir politinis tobulumas yra įmanomas. Perfekcionistas yra visiškai paskendęs mintyse apie to­bulumą. Apie nieką kita jis galvoti negali. Savo ir kitų dėmesį jis nukreipia į tobulumą, teigia galįs išsivaduoti nuo nuodėmingos pri­gimties ir tapti ne tik nuodėmės nugalėtoju, bet ir nenuodėmingu dar iki Jėzaus atėjimo. Aš nepritariu tokioms pažiūroms, bet noriu pasakyti, kad mokslas apie tobulumą – tai nuostabi Biblijos tiesa, nuostabus Biblijos mokymas, kurį išdėstė pats Kristus.

„Taigi būkite tokie tobuli, kaip jūsų Dangiškasis Tėvas yra to­bulas“ (Mt 5, 48). Kai kurie mano, jog Biblijoje pavartotas žodis „tobulumas“ reiškia ne ką kita, kaip brandumą. Iš tikrųjų, originale šis žodis turi panašų atspalvį. Tačiau žodis „brandumas“ turi daug platesnę reikšmę, turint omenyje absoliutų tobulumą. Jėzus atsižvelgia į krikščionio augimo eigą. Evan­gelijoje pagal Morkų (4, 28) pasakyta: „[…] pradžioje želmenį, paskui varpą, pagaliau pribrendusį grūdą varpoje“. Želmuo gali būti tobulas, varpa irgi gali būti tobula, tačiau pribrendęs grūdas varpoje vaizduoja ne tik tobulumą, bet ir brandą. Tai reiškia, kad kiekviename augimo etape mes galime būti tobuli (Paslėpti lobiai, 50 p.). Kūdikis, kurio vieninteliai žodžiai yra „gu gu“, gali būti tobulas kūdikis. Tobulas gali būti ir vienerių metų vaikas, kuris taria vien tik nerišlius žodžius. Tačiau, jei taip kalba dvylikametis vaikas, mums tai kelia nerimą.

Aš dėkoju Dievui už tiesą apie tobulumą, kurią atskleidė Jėzus. Labai galimas dalykas, kad kai kurie iš mūsų dar esame augimo stadijoje. Tačiau ir šiame etape mes galime būti tobuli.

Augdami Kristuje, nesiteisinkime dėl savo nuodėmių ar nuo­puolių. Nesakykime, jog tai neišvengiama dėl to, kad nepasiekėme tobulo brandumo. Tobu­lumas – tobulas brandumas – tai Dievo tikslas dėl mūsų.

Morisas L.Vendenas