APSAUGA NUO IŠBANDYMO VALANDOS

Kadangi tu laikeisi Mano paliepimo ištverti, tai ir Aš tave apsaugosiu nuo išbandymo valandos, kuri ištiks visą pasaulį, kad būtų išmėginti žemės gyventojai (Apr 3, 10).

Negalima apie tiesą spręsti remiantis antgamtiniais reiškiniais, stebuklais ar gydymu. Negalima spręsti apie ją ir pagal šiltus drau­giškus santykius, meilę ir net pasikeitusį gyvenimą. Koks gi yra tas tiesos kriterijus?

Mes galime sužinoti tiesą. „Tie, kurie nuoširdžiai siekia sužinoti tiesą ir ‘klusnumu tiesai nuskaidrinti savo sielas‘, tai yra, daro viską, ką gali, kad pasiruoštų kovai, įsitikins, kad Dievas, kurio vardas ‘Amen‘, yra patikima apsauga. ‘Kadangi tu laikeisi Mano paliepimo ištverti, tai ir Aš tave apsaugosiu.‘ Jis greičiau siųs visus angelus iš dangaus apsaugoti savo tautą negu leis šėtonui nugalėti nors vieną širdį, kuri Juo pasitiki“ (Didžioji kova, 485 p.). Galingoji jėga, kuria mes galime pasitikėti, yra mūsų pusėje.

Bet koks antgamtinis reiškinys pirmiausia yra tikrinamas pagal Dievo Žodį. Net jei žmonės myli vieni kitus, Jėzų ir Bibliją, tačiau nevykdo Dievo įsakymų, negalima teigti, jog jie tikriausiai yra pasi­ryžę visiškai priklausyti nuo Dievo. „O jei žmonės jums sakys: ‘Kreipkitės į vėles ir būrėjus, kurie šnabžda ir dūsauja! Argi neturėtų tauta atsiklausti savo dievų, tartis su mirusiaisiais dėl gyvųjų mokymo ir liudijimo?‘ – be abejo, taip kalbantieji neregės aušros!“ (Iz 8, 19–20) Jei žmonės daro stebuklus, tačiau moko, kad nebūtina vykdyti visą Dievo Įsta­tymą, iškart viskas paaiškėja. Nors kiekvienoje bendruomenėje gali būti atskirų žmonių, kuriuos Dievas veda pas save, tačiau šis faktas dar neįrodo, kad mes turime palikti mums, kaip bendruomenei, apreikštą tiesą ir sekti šiais žmonėmis.

Būtina turėti Kristaus teisumą bei asmeninį ryšį su Juo, kad ga­lėtume pasipriešinti šėtono klastai. Net nuodugnaus Šventojo Rašto mokėjimo nepakanka tam, kad iškęstume būsimuosius išbandymus. Jei mes išlaikysime tarpusavio santykius su Kristumi, tvirtai remdamiesi Jo Žodžiu, būsime išgelbėti nuo visų šėtono pinklių.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.