AR GALIMA GERAI ELGTIS NESIELGIANT BLOGAI

O Aš jums sakau: jei kas pyksta ant savo brolio, turi atsakyti teisme. Kas sako savo broliui: „Pusgalvi!“ – tas turės stoti prieš aukščiausiojo teismo tarybą. O kas sako: „Beproti!“ tas smerktinas į pragaro ugnį (Mt 5, 22).

Kartą, viename koledže per Biblijos pamoką aš pastebėjau, kad paskutiniame suole bučiuojasi du studentai. Tai mane itin įskaudino ir sutrikdė. Aš akivaizdžiai pasipiktinau. Jų elgesys ma­ne, kaip mokytoją, įžeidė. Man atrodė, kad mano pamokos tema tokia įdomi, jog jiems paprasčiausiai neturėtų likti laiko bučia­vimuisi. Įsivaizdavau, kad einu prie galinio suolo, kur jie sėdėjo, ir sumušu juos kaktomis. Manau, šitaip padaryti nebūtų buvę sunku, nes nuotolis tarp jų galvų buvo nedidelis.

Tačiau aš to nepadariau. Susidūręs su gundymu, suvokiau, kad tai yra gundyms ir, kadangi tą akimirką aš nepasitikėjau Dievo jėga, nusidėjau, nepaisant to, kad tuo metu aš dėsčiau Biblijos pamoką. Mintimis aš pasidaviau gundymui nusprendęs nubausti tvarkos pažeidėjus. Mintimis aš paklusau gundymui ir suplanavau negerą poelgį, tačiau aš susitvardžiau ir to nepadariau. Aš taip sėkmingai susitvardžiau, kad mano žvilgsnyje niekas iš klasės nepastebėjo pasibaisėjimo. Savo noro aš neįvykdžiau ne iš bai­mės, kad koledžo administracija nepritars mano „auklėjimo metodui“, taip pat ir ne dėl to, kad čia esantys galėtų mane pasmerk­ti. Visgi aš nusidėjau. Dievo akyse aš daužtelėjau juos kaktomis. Aš nepasiekiau pergalės, nors išoriškai ir atrodžiau susitvardęs.

Kalbant tiek apie išorinės, tiek apie vidinės pergalės būtiny­bę, mes visai neturime omeny, kad žmonės gali gyventi taip, kaip jiems patinka, ir laukti, kol Dievas pakeis jų širdis. Žinoma, ne­priekaištingai elgtis mus verčia daugybė egoistinių paskatų. Jei žmogus turi stiprią valią, jis nepateks kalėjiman ir nesusigadins gero vardo, nors ir bus toli nuo pergalės Dievo akyse. Itin svarbu suvokti, jog tikroji pergalė prasideda viduje, širdyje. Tuomet mes suvokiame savo priklausomybės nuo Dievo būtinumą, kuris yra natūralus bendravimo su Juo rezultatas.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.