Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Ar tavo Jėzus yra Kristus? Ar Jėzus yra tavo Kristus? 6 2012-03-20 — 21:29

Motina pranašystė arba pirmoji evangelija (Protoevangelium) – tai pirmasis Deivido Vanago pasakytas pamokslas iš ciklo: „Ar tavo Jėzus yra Kristus? Ar Jėzus yra tavo Kristus?“
Nagrinėdamas Senąjį Testamentą, Deividas parodo, kaip Šventraštyje apreikštas Kristaus atėjimas. Pamokslininkas meta tikintiesiems savotišką iššūkį, parodydamas jiems, kad Mesijo atėjimo sampratą reiktų išmokti grįsti skaitant Bibliją nuo Pradžios iki Apreiškimo knygos, o ne atvirkščiai. Kadangi šiandien turime Naująjį Testamentą, Mesijo sampratą esame įpratę grįsti pradedant evangelijomis ir apaštalų raštais. Tačiau pamėginkite tai padaryti nesinaudodami Naujuoju Testamentu. Jei abejojate, kad galėtumėte tai padaryti, kviečiu pasižiūrėti šio pamokslo vaizdo įrašą.

Naujausius šio pamokslų ciklo vaisdo įrašus kviečiame žiūrėti čia

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

 • Mantas Kučinskas

  Mantas Kučinskas 2013-10-09

  Nerijau. Aciu uz klausima. Nesutikciau su tavo teiginiu, kad NT yra naujas mokymas labai besiskiriantis nuo ST. Toks ispudis gali susidaryti tik labai segmentuotai ziurint i Biblija. Biblija yra ikveptas Dievo Zodis. Visas jis vienodai vertingas. Tiek ST tiek NT. Maza to, vargu ar imanoma suvokti Jezaus mokyma nesigilinant ir nesuprantant Senojo Testamento. Juk pats Jezus juo remiais mokydamas. Gal but budent del tokio vyraujancio poziurio siandien tiek daug nesusipratimu tarp skaitanciu ir tyrinejanciu Biblija. Taip pat neteisingas mano nuomone yra ir ivardijimas ST kaip “zydu” mokyma. Noreciau pamatyti krikscioni, kuris butu istikimas Naujojo testamento sandorai ir priesakams nebudamas istikimas ST sandorai ir priesakams :). Tai viena istorija. Puikus pavizdys yra NT esanti Apreiskimu knyga, kurios simbolikos be ST neimanoma isaiskinti :) Si istorija vientisa, besivystanti ir turinti savo logiska seka. Vieni dalykai sios istorijos eigoje ispildo savaja paskirti ir lieka atbaigti, kiti lieka galioti iki kol Jezus sugrys antra karta, o dar kiti liks amziams. Nematyti to nereiketu. Naujasis Testamentas yra tos pacios istorijos logine tasa ir issipildymas. Taciau visuoment naudinga pazinti priesistore, nes ji paaiskina dabarti. Siulyciau maziau skirstyti i sena ir nauja, i skyrius ir pastraipas, o daugiau gilintis i sia istorija tuo pat metu geriau pazystant ir visos sios istorijos Autoriu.

 • Nerijus

  Nerijus 2013-09-03

  Sveiki,
  Pasidomėjus šiuo judėjimu, pamačiau, kad didžioji dalis biblijos tyrinėjimų yra iš senojo testamento. Juk Jėzus Kristus atėjęs davė žmonijai naują mokymą, kuris labai skiriasi nuo žydų senojo. Kodėl reikia skirti tiek daug dėmesio tam kas sena ir tiek mažai kas tikrai naudinga ir reikalinga?

 • Giedrius

  Giedrius 2012-03-24

  Jo neregimosios ypatybės ­- jo amžinoji galybė ir dievystė ­- nuo pat pasaulio sukūrimo įžvelgiamos protu iš jo kūrinių…

 • Mindaugas

  Mindaugas 2012-03-24

  JEI VIENAS ZMOGUS TURI ISIVAIDUOJAMA DRAUGA,TAI JIS BEPROTIS-JEI GRUPE ZMONIU TURI TA PATI VIENA ISIVAIZDUOJAMA DRAUGA TAI JIS YRA DIEVAS :DDD

 • Mantas Kučinskas

  Mantas Kučinskas 2012-03-20

  Sveikas Tomai. Ko gero kažkas tamsta neteisingai informavo. E.Vait nera garbinama Adventistų bažnyčioje, kaip kad Marija pas Katalikus, o jos raštai nėra prilyginami Biblijai. Geriausia visus šiuos “klaidžiamokslius” ir “faktus” išsiaiškinti tiesiogiai, o ne vadovautis gandais :)

 • Tomas

  Tomas 2012-03-20

  O kaip del jusiskes Elen Vait, kuri yra pas jus garbinama panasiai kaip Marija pas katalikus?.. Kazkaip nesiskaito visa ka rasote, zinant faktus tiek apie Elen Vait, tiek apie kitokius klaidziamokslius, kuriuos ptaktikuojate.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!