Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

ATLEISTI GALIMA VISKĄ 0 2018-09-24 — 00:48

Tuomet priėjo Petras ir paklausė: „Viešpatie, kiek kartų turiu atleisti savo broliui, kai jis man nusikalsta? Ar iki septynių kartų?“ (Mt 18, 21)

Mokiniai atėjo pas Jėzų ir klausė, kiek kartų jie turi vienas kitam atleisti. Fariziejai teigė, kad reikia atleisti tris kartus. Mokiniai norėjo pa­rodyti, kad šio to jau yra išmokę, nes matė, kaip atleidžia Jėzus, todėl tą skaičių padidino iki septynių. Bet Jėzus atsakė: „Aš nesakau tau – iki septynių, bet iki septyniasdešimt septynių kartų“ (Mt 18, 22).

Kada lengviau atleisti: kai tas pats žmogus jus įžeidžia pirmą, ar dešimtąjį kartą? O ką jam pasakytumėte, jei jis jus įžeistų šimtąjį kartą? Paprastai mums atrodo, kad normalu yra atleisti pirmą kartą. Bet jei jus įžeidinėja nuolat, jūs nusprendžiate, kad jus įžeidusio žmogaus atgaila nebuvo nuoširdi.

Evangelijoje pagal Luką Jėzus yra pasakęs dar aiškiau. Jis pa­sakė, kad jei tavo brolis septynis kartus per dieną tau nusižengtų ir septyniskart kreiptųsi į tave, sakydamas: „Gailiuosi“, atleisk jam. Apaš­talai prašė: „Sustiprink mūsų tikėjimą“ (Lk 17, 4–5). Kad galėtume taip atleisti, turime tvirtai tikėti. Ką iš tikro Jėzus šiais žodžiais nori pasakyti? Žinoma, Jis nori, kad mes visada būtume linkę atleisti tiems, kurie mums nusidėjo. Bet čia tuo pačiu duodamas dar vienas pavyzdys, kaip reikia mylėti ir atleisti. Taip Dievas mus myli ir mums atleidžia.

Kai bendraudami dažnai ką nors įžeidžiame (bet daug daugiau kartų esame pasielgę gerai), tai visada būname įsitikinę, jog mums ir šį kartą tiesiog privalo atleisti. Bet jei įžeisime ką nors septynis kartus per dieną ir septyniskart paprašysime atleisti, kažin ar jausime, kad to atleidimo nusipelnėme. O jei net ir tada mums atleidžia, tai pasidaro visiškai aišku, kad taip yra ne dėl mūsų nuopelnų, o todėl, kad mums atleidžiantis žmogus mus myli ir yra maloningas.

Tokia meilė ir malonė nužengia tik nuo Dievo. Jis – meilės ir malo­nės Šaltinis. Naujiena, užrašyta Evangelijoje pagal Joną (6, 37), yra Geroji naujiena, nes ji nebe priklauso nuo laiko. Ir jei nepaisydami savo nuopuolių bei nuodėmių šiandien pas Jį ateisite, būsite priimti. Jis neišvarys jūsų.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!