Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

ATSIDAVĘS TARNYSTEI 0 2018-11-28 — 00:32

Tuomet Jėzus kalbėjo savo mokiniams: „Jei kas nori eiti paskui Mane, teišsižada pats savęs, tepasiima savo kryžių ir teseka Manimi. Kas nori išgelbėti savo gyvybę, tas ją praras, o kas praras gyvybę dėl Manęs, tas ją atras“ (Mt 16, 24–25).

Prieš ištardamas šiuos žodžius, Jėzus paklausė savo mokinių, kuo jie Jį laiko. Apaštalas Petras iškart atsakė: „Tu esi Mesijas, gyvojo Dievo Sūnus.“ Už tokį atsakymą Jėzus jį pagyrė ir pradėjo pasakoti, kad Jam reiks vykti į Jeruzalę, kur bus atiduotas į ne­dorėlių rankas, nukryžiuotas, palaidotas ir trečiąją dieną prisikels. Manau, kad Petras, būdamas pakilios dvasios dėl neseniai patir­tos sėkmės pamanė, kad vėl pakils į aukštumas ir pradėjo Jėzui prieštarauti sakydamas: „Nieku gyvu, Viešpatie, Tau neturi taip atsitikti.“ Ar atsimenate, kas įvyko paskui, tai, kas aprašyta 23­–e eilutėje? Jėzus atsigręžė į Petrą ir tarė: „Eik šalin, šėtone! Tu Man papiktinimas“ (Mt 16, 22–23).

Po to Jėzus kantriai taisė klaidingą savo mokinių supratimą. Jis sakė: „Žiūrėkite, Aš einu į Jeruzalę mirti ant kryžiaus. Jei ir jūs norite sekti Manimi, tai išsižadėkite savęs, imkite savo kryžių ir sekite. Jūs taip pat turite savąjį kryžių.“

Kas yra mūsų kryžius? Tai paklusnumas Jėzui, mūsų valios pavedimas Kristui. Kryžius suprantamas kaip pasišventimas ir paklusnumas Dievui. Kryžius – tai gyvenimas Kristui, o ne sau. Kryžius, jungas, mūsų valios pavedimas – tai faktiškai tas pat. Jungas dedamas ant jaučio, kuris dirba laukuose.

Evangelijoje pagal Luką (9, 23) užrašyti Jėzaus žodžiai: „Jei kas nori eiti paskui Mane, teišsižada savęs, teneša savo kryžių ir teseka Manimi.“ Todėl pirmasis mūsų žingsnis yra visiš­kas mūsų gyvenimo pavedimas Jėzui, o antrasis, – bendradarbiavimas tarnaujant Jam.

Ką turi omeny Jėzus, kai kviečia mus sekti Juo? Jis ragina mus gyventi taip, kad mūsų gyvenimas žmones trauktų prie Dievo bei liudytų apie Jį. „Sekite Manimi ir Aš jus padarysiu žmonių žve­jais.“ Kai mes liausimės mėginę patys gelbėti save ir pirmiausia pradėsime ieškoti Dievo Karalystės, tarnausime kitiems ir seksime Jėzumi, kuris visą savo gyvenimą pašventė tam, kad teiktų pa­laimą kitiems bei jiems tarnautų.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!