Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

BANDYMAS IŠVENGTI ATSIDAVIMO 0 2018-10-07 — 00:08

Nesuprasdami Dievo teisumo, jie bandė nusistatyti savą ir todėl nepakluso Dievo teisumui (Rom 10, 3).

Stiprus ir valingas žmogus gali pabandyti nebeatsiduoti Dievui ir savarankiškai atsisakyti nuodėmingų poelgių. Tačiau netgi ir jis turi suprasti, kad nepaisant jo sugebėjimo pačiam keisti savo elgesį, jo siela liks tokia, kokia buvo. Tik Dievas gali išspręsti problemą, susijusią su žmogaus širdyje įsišaknijusia nuodėme.

Įsivaizduokime, kad kas nors pasako jaunuoliams, jog roko mu­zika yra šėtono pramanas, ir todėl jie privalo išmesti visas kasetes su tos muzikos įrašais. Bet jei žmonės roko atsisako ne todėl, kad myli Jėzų ir nori, kad Jis įžengtų į jų gyvenimą, tai iš tikro jie to savo pomėgio neatsisako. Kai piktoji dvasia palieka žmogaus sielą, ir ji lieka tuščia, ateina kitos septynios dvasios ir tą vietą užima. Žmogus negali savo jėgomis nugalėti nuodėmės. Nuodėmė panaikinama tik tada, kai ateina Viešpats Jėzus. Kad ir kaip žmogus besistengtų nugalėti savyje nuodėmę, – ar savo širdyje bandytų ja bjaurėtis, ar pasikliautų savo valios jėga ir charakterio tvirtumu, – galiausiai jis pastebi, kad atsidūrė dar beviltiškesnėje padėtyje negu buvo anksčiau. Jis gali vėl pradėti klausytis roko, o gali ir nebegrįžti prie to pomėgio. Bet jei jis daugiau roko muzikos nebesiklauso, paprastai ima labai tuo didžiuotis, o pasididžiavimas – didžiausia iš visų nuodėmių.

Taigi matome, kad atsidavimo klausimas yra be galo sudėtingas, jei sakydami: „atsidavimas“, turime galvoje kokio nors mėgstamo dalyko ar užsiėmimo atsisakymą. Atiduoti save – tai atsiduoti Dievui ir įgyvendinti Kristaus žodžius: Nuo Manęs atsiskyrę, jūs negalite nieko nuveikti (Jn 15, 5). Tai sakydamas Kristus neturėjo galvoje tų darbų, kuriems nuveikti Jis suteikė jėgų kiekvienam sveikam žmogui. Be Jėzaus jūs galite kai ką padaryti. Pavyzdžiui, yra įrodyta, kad ir nebend­raujant su Dievu galima susikrauti didžiulį kapitalą. Ir be Dievo galima tapti sėkmingai besiverčiančiu verslininku, matematiku arba moks­lų daktaru. Galima netgi prakeikti Dievą. Jis leidžia gyventi netgi tam, kuris Jį keikia, nes Dievas myli visus žmones ir suteikia galimybę jiems apsispręsti. Tačiau be Dievo net ir stipriausias pasaulyje žmogus negali duoti teisumo vaisių. Būtent tokia yra šių Kristaus žodžių pras­mė. Be Dievo tikrasis paklusnumas yra nebeįmanomas.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!