Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

BESILEIDŽIANČIOS SPIRALĖS SUSTABDYMAS 0 2021-02-17 — 03:24

Tesuteikia VIEŠPATS stiprybės Savo tautai! Telaimina Viešpats Savo tautą ramybe! (Psalmynas 29, 11)

Jana augo krikščioniškoje šeimoje, tačiau ji sukilo prieš tėvų vertybes. Įsitikinusi, kad jie ja manipuliuoja ir ją kon­troliuoja, mergina pabėgo iš namų, norėdama pati pažinti pasaulį. Būdama 15 metų, ji jau piktnaudžiavo alkoholiu ir narkotikais. Šių žalingų įpročių jai niekada taip ir nepavyko visiškai atsikratyti.

Jana mėgino susirasti jai taip reikalingą meilę ir vis keitė vyrus. Ji gyveno tai su vienu, tai su kitu vaikinu, tačiau niekaip negalėjo nurimti, nes santykiai niekada nebuvo tikrai tvirti.

Kartais Jana apsilankydavo savo vaikystės bažnyčioje. Prisimenu ją keliuose mano vestuose evangelistiniuose susi­rinkimuose. Mergina buvo susidomėjusi, tačiau ji neįstengė patirti tikrosios Dievo jėgos bei Jo Artumo. Kelis kartus po pakvietimo ji buvo išėjusi į priekį, kelis kartus buvo pasiryžusi mesti narkotikus. Tačiau kiekvieną sykį vis grįždavo prie senojo gyvenimo būdo. Trauka buvo pernelyg stipri.

Visos pastangos padėti Janai atnešė tik didžiulį nusivylimą. Aš norėjau, kad ji išgyventų Dievo meilę, suprastų, ką gali reikšti bendravimas su Juo, tačiau mergina į viską žiūrėjo pro pirštus. Ji liko skausmingai nepasiekiama.

Janos gyvenimas spirale smuko žemyn. Viskas prasidėjo nuo įprastinio paauglystės maišto, bet paskui viena pro­blema vijo kitą. Problemos augo, kol jos gyvenimas tapo nebe suvaldomas.

Tokius žmones, kaip Jana, mes vadiname vienu žodžiu. Jis nėra labai malonus. Mes atstumiame juos kaip „nevy­kėlius“. Jie tik kelia netvarką. Juos lydi šleifas problemų. Jie nesugeba pasikeisti.

Kodėl Jana vis daro klaidas? Kodėl ji neranda išeities iš savo problemų? Ar keletas svarbių su gyvenimo būdu susijusių sprendimų ką nors pakeistų jos gyvenime?

Aš tikiu, kad Dievo malonė yra didesnė už bet kokį mus varžantį įprotį. Šventajame Rašte pasakyta: „Bet kur bu­vo apstu nuodėmės, ten dar apstesnė tapo malonė“ (Laiškas romiečiams 5, 20). Malonė daug stipresnė už nuodėmę. Dievo jėga didesnė už mūsų priešus. Štai kaip jūs asmeniškai galite ją gauti:

  1. Pripažinkite, kad esate silpnas ir nesugebate savarankiškai kovoti su priešu (žr. Evangelija pagal Joną 15, 5).
  2. Tikėkite, kad Dievo jėgos pakanka jums išvaduoti (žr. Laiškas filipiečiams 4, 13).
  3. Pasiryžkite atsiriboti nuo nuodėmės. Priešinkitės velniui (žr. Jokūbo laiškas 4, 7).

Šio paskutinio punkto daugelis nesugeba įvykdyti. Su Dievo jėgos pagalba pasiryžkite atsiriboti nuo pagundos šaltinio. Šalinkitės visko, kas jums gali pakišti koją. Saugokite kanalus, per kuriuos galite būti gundomi. Nors visų pagundų išvengti neįmanoma, jūs galite šalintis situacijų, kuriose kyla pagundos. Jūs galite laimėti mūšį dar prieš kylant pagundai – svarbu netapti pažeidžiamam. Apsispręskite iš anksto. Ir nesigailėsite.

Markas Finlis

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!