Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

BOLONĖS SUMUŠTINIO PAMOKOS 0 2020-11-28 — 01:33

Aš ieškau ne Savo valios, bet valios To, kuris Mane yra siuntęs. (Evangelija pagal Joną 5, 30)

Yra toks pasakojimas apie vieną konstruktorių, kuris kiekvieną dieną priešpiečiams suvalgydavo Bolonės sumuš­tinį. Jis visada valgydavo tą patį sumuštinį. Kartą užkandžiaudamas su draugu, suvalgęs pusę sumuštinio, jis liovėsi ir sumurmėjo: „Negaliu pakęsti Bolonės sumuštinių!“ Po akimirksnio mirtinos tylos jis pakartojo: „Negaliu pakęsti Bolonės sumuštinių!“

„Kodėl nepaprašai savo žmonos? – geranoriškai paklausė draugas. – Esu tikras – ji tau paruoštų ką nors kita.“

„Aš pats įsidedu šį sumuštinį!“ – burbtelėjo vyriškis.

Daugelį „Bolonės sumuštinių“ savo gyvenime mes įsidedame patys. Priešingai daugeliui populiarių teorijų, mes nesame visų pirma visuomenės blogybių aukos. Dievas sukūrė mus protingomis, mąstančiomis būtybėmis. Jis suteikė mums pasirinkimo teisę.

Apgyvendindamas mūsų pirmuosius tėvus rojaus sode, Dievas suteikė jiems teisę rinktis. Jiems nebuvo lemta patirti nesėkmę, jie nebuvo kažkokio kosminio sąmokslo aukos ar Dievo už virvelių tampomos marionetės. Dievo atvaizdo esmė yra gebėjimas priimti moralinius sprendimus. Laisvė rinktis bei atsakomybė už savo pasirinkimus – štai kas yra būti žmogumi. Dievas taip vertina mūsų pasirinkimo teisę, kad net leidžia mums priimti neteisingus sprendimus. Teisingi pasirinkimai atneša gerų rezultatų. Neteisingi – blogų.

Biblijos istorijoje gausu neteisingų pasirinkimų pavyzdžių. Kaino nesuvaldomas pyktis paskatino jį nužudyti brolį. Tuo poelgiu jis sugriovė savo likusį gyvenimą. Dovydo nesuvaldomas gašlumas paskatino jį svetimauti su Batšeba. Nors jam buvo atleista, jo poelgis sugriovė šeimos narių santykius. Judo nesuvaldoma aistra pinigams pa­skatino jį pigiai parduoti savo Viešpatį. Jo neįprastais talentais apdovanotas gyvenimas baigėsi pernelyg greitai. Blogi pasirinkimai lemia siaubingas pasekmes.

O dabar prisiminkite Juozapą, Danielių ir Paulių. Jų teisingi pasirinkimai davė neįtikėtinų rezultatų. Juozapo ap­sisprendimas atsispirti Potifaro žmonos kerams pakeitė Egipto istorijos eigą. Danieliaus apsisprendimas atsisakyti babiloniečių vyno pakeitė Babilono istorijos eigą. Pauliaus apsisprendimas nesilankstyti prieš ciesoriaus stabus pakeitė Romos istorijos eigą.

Dievas nesuteiks didesnės dovanos, kaip teisę rinktis. Teisingi pasirinkimai gali pakeisti jūsų gyvenimą į gerąją pusę. Atminkite, jog šiandien gyvenime mes dažniausiai „Bolonės sumuštinius“ pasiruošiame patys. Apsispręskite priiminėti teisingus sprendimus ir gyventi pilnavertį gyvenimą – tokį, kokio jums linki Dievas.

Markas Finlis

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!