Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

DALYKO ESMĖ 0 2019-08-07 — 00:40

Štai kirvis jau prie medžio šaknų, ir kiekvienas medis, kuris neduoda gerų vaisių, bus iškirstas ir įmestas į ugnį (Lk 3, 9).

Pono Džounso kieme augo medis. Medis augo netoliese, todėl ponas Džounsas nutarė jį pašalinti. Vieną vasaros popietę jis nu­sprendė veikti. Ponas Džounsas iš kaimyno pasiskolino sulanksto­mas kopėčias, pasistatė jas prie medžio ir pradėjo saujomis skinti lapus. Darbas buvo sunkus ir tęsėsi keletą dienų. Galiausiai viskas buvo užbaigta. Būdamas tikras, kad problema išsisprendė, jis grą­žino kopėčias.

Keletą mėnesių viskas vyko taip, kaip Džounsas ir tikėjosi. Ponas Džounsas beveik užmiršo medį, bet staiga kitą pavasarį jis pas­tebėjo, kad ant šakų užaugo nauji lapai. Tai įvyko taip nepastebimai, kad jis net negalėjo pasakyti, kada tai atsitiko. Medis visiškai nesi­ruošė mirti.

Ponas Džounsas vėl pasiskolino kopėčias ir, užsiropštęs ant jų, nuo medžio kruopščiai nuskynė visus lapus. Tačiau ir kitą pavasarį jie vėl ataugo. Taip kartojosi kasmet. Pagaliau kartą, kai ponas Džounsas užsiropštęs ant kopėčių skynė lapus, į jį kreipėsi kai­mynas:

– Tau visai nereikia mano kopėčių. Kodėl tu nenori palaukti rudens ir sugrėbti nukritusius lapus grėbliu, kaip tai daro visi? Argi taip nebūtų lengviau?

– Tu nieko nesupranti, – atsakė ponas Džounsas, – aš noriu atsikratyti ne tik lapais, bet ir visu medžiu.

Kaimynas palingavo galva ir nuėjo, bet po kelių minučių sugrįžo nešinas kirviu.

– Jei tu nori sunaikinti medį, – tarė jis, – turi pakirsti jo šaknis. Tuomet medis tikrai nudžius.

Ar jūs niekada nemėginote skinti lapų, kad priverstumėte medį žūti? Galbūt, jums atrodo, jog šito jūs niekada nedarėte. Tačiau kaip dažnai, mes krikščionys, mėginame mirti sau, kovodami su vai­siais, o ne su šaknimis. „Mes galime, kiek tik mums patinka skinti nuo medžio lapus, tačiau dėl to pats medis nežus. Kitą pavasarį lapai vėl atsiras ir bus tokie pat, kaip ir anksčiau. Bet jei kirviu pažei­site medžio šaknis, nudžius ne tik lapai, bet ir pats medis. Tie, kurie priims tiesą, ją pamils, mirs šiam pasauliui, taps romūs ir nusiže­minusios širdies, kaip ir jų dieviškasis Viešpats. Kai širdis tyra, ir drabužiai, ir kalba bei pats gyvenimas derinsis su Dievo Žodžiu.“ (My life today (Mano gyvenimas šiandien), p. 265)

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!