Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

DAUGIAU NEGU ŽMOGUS 0 2020-12-23 — 03:33

Jėzus tarė: „Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: pirmiau, negu gimė Abraomas, Aš Esu!“ (Evangelija pagal Joną 8, 58)

Prieš keletą metų, kai Lu Valasas (Lew Wallace) dirbo teisininku Jungtinių Valstijų vidurio Vakaruose, vienas jo draugas ateistas pareiškė, kad per kelerius metus visos baltaodžių bažnytėlės, išsibarsčiusios po Indianą, bus tik pri­siminimas. Esą religija neturinti ateities.

Tuo metu Valasas nesumetė, ką atsakyti. Jis suprato, jog beveik nieko nežino apie Dievą ar Bibliją. Šiuo klausimu jis neturėjo savo nuomonės. Taigi jis nusprendė į jį pasigilinti. Jis nutarė patyrinėti Bibliją, paieškoti patikimų įrody­mų ir padaryti atitinkamą išvadą.

Kadangi jam atrodė, jog tai bus gana nuobodus užsiėmimas, Valasas sumanė šiek tiek jį paįvairinti, iš savo turimų žinių sukurdamas istoriją apie Jėzų. Iš pradžių jis ketino pavaizduoti Jėzų kaip žmogų – žinoma, keistą žmogų, – bet tiktai žmogų. Tačiau patyrinėjęs istorinį Jėzaus gyvenimo kontekstą ir peržvelgęs Evangelijų pasakojimus, Valasas pradėjo įžvelgti kur kas daugiau. Istorija, kurią jis rado Biblijoje, atskleidė daugiau negu žmogišką planą. Kuo labiau Valasas gilinosi, tuo labiau įsitikino Kristaus dieviškumu. Jam tapo aišku, jog pasauliui reikalingas Gelbėtojas, ir Va­lasas neįsivaizdavo geresnio už Jėzų.

Tyrinėdamas Bibliją jis atrado ne tik istoriją; jis atrado Jėzų. Valasas, kaip ir ketino, parašė pasakojimą apie Kristų – iš dalies tam, kad išreikštų savo naujuosius įsitikinimus. Savo kūrinį jis pavadino „Ben-Hur“. Šis romanas atsidūrė perkamiausių knygų sąraše, o vėliau pagal jį buvo pastatytas vienas iš nuostabiausių Holivudo filmų.

Valasui suvokimas, kad Jėzus buvo daugiau negu paprastas žmogus, viską pakeitė. Jeigu Jėzus yra tik žmogus, Jis – mums pavyzdys ir dar kai kas daugiau. Jeigu Jis tik žmogus, Jis neturi galios atleisti nuodėmes, keisti gyvenimus ar prikelti mus iš numirusių. Jėzaus žodžiai ano meto religiniams lyderiams yra vienas iš svarbiausių Jo teiginių apie Save: „Pirmiau, negu gimė Abraomas, Aš Esu!“ (Evangelija pagal Joną 8, 58). Pasakymas „Aš Esu“ reiškia savaime egzistuojantįjį. Tą, kuris neturi nei pradžios, nei pabaigos. Amžinąjį. Apreiškęs Savo šlovę Mozei degančiame krūme, visagalis Dievas pasakė Savo vardą: „Aš Esu“ (Išėjimo knyga 3, 14). Šie dieviškojo Kristaus ištarti žodžiai atskleidžia mums visą Jo esmę.

Jis asmeniškai ramina kiekvieną iš mūsų:

Aš Esu atleidimas, kurio ieško jūsų protas.

Aš Esu užtikrintumas, kurio ilgisi jūsų siela.

Aš Esu meilė, kurios trokšta jūsų širdis.

Aš Esu jėga, kuri sutrauko nuodėmės jungą.

Aš Esu viltis, pakelianti jūsų dvasią.

Aš Esu kiekvieno poreikio tenkintojas.

Kad ir koks būtų jūsų poreikis, dieviškas Kristus šiandien sako: „Aš Esu tai, ko jums reikia. Ieškokite Manęs ir atrasite viską, ko geidžiate.“

Markas Finlis

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!