DAUGIAU NEI ODA IR KAULAI

O dabar šitaip kalba VIESPATS, kuris tave sukūrė, Jokūbai, – kuris tave padarė, Izraeli: „Nebijok, nes Aš išpirkau tave; pašaukiau tave vardu, ir tu esi Mano.“ (Izaijo pranašystė 43, 1)

Ar jūs kada nors pagalvojote, kaip Dievas galėjo jus taip pamilti? Ar Dievui jūsų trūktų, jei būtumėte prarastas amžinai? Tarp milijonų milijonų angeliškų būtybių ir nesuskaičiuojamos aibės išgelbėtųjų ar Dievas bent jau paste­bėtų, kad jūsų nėra?

Jūs esate toks vienintelis. Jūs – ne tik kaulus aptraukusi oda. Jūs nesate biologinis atsitiktinumas. Kai susijungė genai ir chromosomos, kad suformuotų unikalią biologinę jūsų asmens struktūrą, Dievas atmetė bet kokį šabloną. Antro tokio, kaip jūs, visatoje nėra. Jei Dievas jus praras, niekas kitas jūsų nepakeis. Jo širdyje amžinai liks tuštuma. Dievas ilgėsis jūsų meilės. Niekas kitas negalės Jį mylėti taip, kaip jūs. Jo širdyje yra vieta, kuri gali būti užpildyta tik jūsų meilės.

Tarkim, moteris turi 10 vaikų. Vienas iš jų, septynmetis berniukas, ant pievelės žaidžia su kamuoliu. Jo vyresnysis brolis išspiria kamuolį į gatvę. Septynmetis išpuola paskui jį, ir vairuotojas per vėlai nuspaudžia stabdžių pedalą. Jis partrenkia berniuką, ir šis žūsta.

Aš, kaip pastorius, esu pakviečiamas į vaiko laidotuves. Susimąsčius, kuo galėčiau paguosti motiną, man kyla, mano nuomone, nuostabi idėja. Kad padėčiau jai įveikti širdgėlą, nusprendžiu aptarti su ja visus berniuko mirties privalumus. Uždėjęs ranką jai ant peties, sakau: „Mamyte, aš tikrai apgailestauju dėl to, kas nutiko jūsų sūnui. Ži­nau, kad sielvartaujate. Bet, kiek žinau, jūs turėjote 10 vaikų. O dabar liko devyni? Su devyniais jums bus daugiau pinigų ir daugiau laiko.

Įvertinkite tai, kad dabar turėsite dešimčia procentų daugiau laiko pailsėti, dešimčia procentų daugiau pinigų, dešimčia procentų daugiau laisvos vietos, dešimčia procentų daugiau visa ko. Pagalvokite, kiek tas vaikas atėmė iš jūsų laiko ir energijos. Kiti devyni jūsų vaikai tikrai jums pakeis žuvusį sūnų.“

Ar toji motina su manimi sutiktų? Veikiausiai ji atsakytų: „Man nereikia nieko kito. Tik Džo. Man trūksta Džo. Mano širdis ilgisi Džo. Prie stalo stovi tuščia Džo kėdė.“

Jei motina turi 10 vaikų, argi ji myli kiekvieną iš jų mažiau negu tuo atveju, jeigu ji turėtų tik tris? Kiek vaikų su­geba mylėti motinos širdis? Vieną? Du? Dvidešimt? Kas įdėjo tą gebėjimą mylėti į motinos širdį? Mylintis Dievas. Ir tas pats mylintis Dievas, kuris pažadino motinos širdyje meilę, turi begalinį sugebėjimą mylėti.

Dievo meilė yra beribė. Jos užtenka visiems aplinkui. Užtenka jums. Užtenka man. Užtenka mums visiems.

Markas Finlis

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.