DIDŽIOJI GYVENIMO KRIZĖ

Kas tiktai kris ant šito akmens, suduš, o ant ko tas akmuo užgrius, tą sutriuškins (Lk 20, 18).

Kokios rūšies krizė yra žmogiškosios valios pavedimas Dievui? Biblijos didvyrių gyvenimo patirties pagrindu galima padaryti išvadą, kad visiškas atsidavimas Dievui bus didelė krizė tiems, kurie buvo nugalėti mažųjų krizių.

Šis principas pasireiškia ir gyvenime. Jei vaikas laiku neišmoko daugybos lentelės, tai besimokydamas aukštesnėse vidurinės mo­kyklos klasėse, jis susidurs su didele krize. Jei parašiutininkas nieka­da nėra atlikęs nė vieno šuolio, jis neišvengiamai susidurs su didžiule krize, kai pateks į lėktuvą skrendantį 3 km aukštyje, ir pilotas jam lieps šokti. Bijantiems plaukti mažame vandens telkinyje, užduo­tis perplaukti didelę upę taip pat bus krizė. Paaugliui, kuris įsigudrina paskambinti telefonu be monetų arba iš bakalėjos skyriaus pavogti ledinukų dėžutę, ateis diena, kai jis stos prieš teismą apkaltintas stambia vagyste. Nekaltas kūdikis netampa nusikaltėliu per akimir­ką. Vienintelė priežastis, dėl kurios Abraomas susidūrė su didele krize aukodamas Izaoką ant kalno buvo ta, kad jis buvo nugalėtas ištisos serijos mažųjų krizių. Išsižadėjęs Jėzaus, Petras atsidūrė Getsemanėje ištiestomis rankomis ir žemyn galva bei norėjo numirti todėl, kad jis neišlaikė ankstesnių mažųjų išbandymų. Knygoje Su meile iš Dangaus (346 p.) sakoma, jog jei Petras būtų pasimokęs iš mažųjų išbandymų, nebūtų buvęs nugalėtas didžiosios krizės.

„Dievas kiekvieną dieną moko savo vaikus. Kas­dieninio gyvenimo aplinkybėmis Jis rengia mus atsakingesnei tarnystei, kurią paruošė Jo apvaizda. Ar įveiksime didžiąją gyvenimo krizę, ar pralaimėsime, priklauso nuo to, kaip atlaikysime kasdienio gyvenimo išmėginimus“ (ten pat).

Susidurdamas su daugybe kasdieninių išmėginimų, aš užduo­du sau vienintelį klausimą: ar aš pasitikėsiu Dievu, ar savimi? Jei aš tebekrentu ir esu nugalimas mažuose išmėginimuose, vadinasi, ateityje manęs laukia didelis susirėmimas su angelu prie Jaboko brastos. Jei norite žinoti, ar pavyks atlaikyti didžiąją krizę, pamąsty­kite, kaip jūs ištveriate mažąsias kasdienines krizes, ir tuomet gau­site atsakymą.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.