DIEVAS ĮKVEPIA MŪSŲ PASIRINKIMUS

Arba, jei jums nepatinka tarnauti VIEŠPAČIUI, rinkitės šiandien, kam tarnausite, […] bet aš ir mano šeima tarnausime VIEŠPAČIUI. (Jozuės knyga 24, 15)

Mano draugo Bilo tėvas kovojo su blogu įpročiu. Anksti ryte Bilas matydavo, kaip tėvas žingsniuoja priešais šeimos ūkinį pastatą, grumdamasis su siaubinga pagunda pakramtyti tabaką. Dažnai vyriškis paimdavo tabaką į ranką, o paskui švysteldavo jį toli į kukurūzų lauką. Dabar jis buvo jau laisvas. Su tabako kramtymu buvo baigta.

Tačiau maždaug vidurdienį Bilas pastebėjo, kad tėvas vaikštinėja palenkęs galvą tarp kukurūzų, tarsi kažko ieškotų. Ko jis ten dairosi? Ar tik ne tabako, kurį ryte išmetė?

Ir štai mano klausimas. Jei būtumėte Dievas, ar leistumėte tam žmogui surasti tabaką? „o ne! – kažkas atsakys. – Dievas tikrai to neleistų!“ Bet Dievas leido. Kodėl? Mat Jis suteikė Bilo tėvui tą pačią pasirinkimo teisę po pietų, kaip ir iš ryto. Dievas nemanipuliuoja laisva valia. Dievas leidžia rinktis. Kai apsisprendžiame stoti gėrio pusėn, tai būna Šventosios Dvasios įkvėptas pasirinkimas.

Mes neįveiksime šėtono pagundų savo valios jėga. Mes nugalėsime jas Dievo jėga. Tai dažnai ignoruojama ir labai neteisingai interpretuojama tiesa. Mes negalime nugalėti nuodėmės savo gyvenime be Dievo. o Dievas nenugalės nuodėmės mūsų gyvenime be mūsų. Išgelbėjimo plane mūsų bendradarbiavimas su Dievu būtinas. Šventajai Dvasiai paveikus mūsų protą, mes apsisprendžiame atsisakyti tam tikros konkrečios nuodėmės, kuri žeidžia Dievą. Tada Šventoji Dvasia duoda jėgų ją nugalėti. Mes nenugalėsime nuodėmės vien savo apsisprendimu. Jėzus tai aiškiai pasakė: „Nuo Manęs atsiskyrę, jūs negalite nieko nuveikti“ (Evangelija pagal Joną 15, 5).

Tarkim, esu didelėje auditorijoje. Patalpoje visiškai tamsu. Išėjimą rasti neįmanoma. O jeigu turėčiau kastuvą? Kiek laiko prisireiktų, kad išneščiau visą tamsą? Kiek pastangų pareikalautų šis darbas? Ar sugebėtume atsikratyti tamsos, jei tris valandas plušėtų 100 žmonių? O kas, jeigu jūs nukreiptumėte mano ranką prie elektros jungiklio ant sienos? Kas, jeigu padėtumėte man jį paspausti? Kambarį iš karto užlietų šviesa. Kodėl? Mano piršto judesys, kad ir koks silpnas, sujungtų elektros laidus su energijos šaltiniu. Kai mūsų valia stoja į teisingą pusę, mes susijungiame su begalinės jėgos šaltiniu. Į mūsų gyvenimą plūsteli Dievo jėga. Įvyksta dramatiškas, stebuklingas pasikeitimas. Kristus trokšta pripildyti jūsų gyvenimą Savo jėgos. Jis trokšta įkvėpti jūsų pasirinkimus. Ir Jis tai padarys jau šiandien. Kodėl nepasidavus Jo Dvasios vedimui dabar pat?

Markas Finlis

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.