Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

DIEVO GARBINIMAS 0 2020-03-18 — 03:17

Taip tešviečia ir jūsų šviesa žmonių akivaizdoje, kad jie matytų gerus jūsų darbus ir šlovintų jūsų Tėvą danguje (Mt 5, 16).

Žmogus, kuris pasišventė Dievui, turi galimybę priimti Kristaus teisumą. Kristaus teisumas turi du aspektus:

  1. teisumą dėl mūsų,
  2. teisumą mumyse.

Kai kurie priima Kristaus teisumą skirtą tarnauti jiems, tačiau nepriima Kristaus teisumo į savo vidų. Galima priimti tik vieną teisumą nepriimant kito, tačiau šiuo atveju neišsprendžiama išgelbėjimo per darbus problema. Net jei aš tikiu kryžiaus galia ir tuo, kad Kristaus nuopelnų pakanka mano išgelbėjimui, bet nesiliauju mėginęs pa­keisti savo gyvenimą ir stengiuosi paklusti Dievui savo jėgoms bei nugalėti nuodėmę, vadinasi, aš vis dar esu auka supratimo, kad išgelbėjimą galima įsigyti per darbus. Kristaus teisumo priėmimas abiem jo aspektais, tikėjimu ir darbais, yra didžiausia mūsų privilegija, kurios mes negalime pra­leisti ar ignoruoti, kalbėdami apie didžią išgelbėjimo per tikėjimą tik Kristumi tiesą.

Krikščioniškojo gyvenimo tikslas, kad asmenybė charakteriu taptų panaši į Kristų ir atneštų vaisių Dievo šlovei (Paslėpti lobiai, 51 p.). Ar išgelbėjimo paveldėjimas yra krikščioniškojo gyvenimo tikslas? Ne. Kristaus charakteris Jo sekėjuose turi pasireikšti tam, kad pagarbintų ir pašlovintų Dievą. Evangelijoje pagal Matą (5, 16) aiškiai sakoma, kad teisumo vaisius būtinas Dievo pašlovinimui. Evangelijoje pagal Joną sakoma: „Tuo bus pašlovintas Mano Tėvas, kad jūs duosite gausių vaisių“ (Jn 15, 8). Kristus turi būti pašlovintas mumyse (Jn 17, 10). Mūsų darbai, mūsų pasišventimas, paklusnumas bei mūsų pergalės neužtikrina mums amžinybės, bet tik pašlovina Dievą. Jei žmogus rūpinasi tik savo išsigelbėjimu ir nenori pašlovinti Dievo, kyla pagrįstas klausimas: Ar toks žmogus apskritai gali tikėtis būti išgelbėtas?

Knygoje „Paslėpti lobiai“ (352 p.) sakoma, kad pasišventimas – tai krikščionio gyvenime parodytas Kristus. Kai žmonės mato mumyse Kristų, tai pašlovina Dievą. Kai mes dalijamės Jo meile su kitais, įgyvendina­mas svarbiausias mūsų gyvenimo tikslas – pašlovinamas Dievas.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!