DIEVO VALIOS PAŽINIMAS

Nes Aš nužengiau iš dangaus vykdyti ne savo valios, bet valios To, kuris Mane siuntė (Jn 6, 38).

Devynios dešimtosios visų sunkumų, su kuriais mes susidu­riame pažindami Dievo valią savo gyvenime, yra susiję su tais klau­simais, į kuriuos norime gauti tiesioginį Dievo atsakymą. Žmogišku požiūriu atrodo, kad tai neįmanoma. Tai padaryti gali tik Dievas savo malone ir jėga.

Tačiau argi tai nepasireiškė Jėzaus gyvenime? Jūs negalite ne­pripažinti fakto, kad kai nuo keliavimo pavargęs Jėzus atsisėdo prie Samarijos šulinio norėdamas išgerti gurkšnelį vandens, tai buvo Dievo valia. Bet kai Jėzui atsirado galimybė kažkam papasakoti apie daug gilesnius šaltinius bei gyvąjį vandenį, tekantį į amžinąjį gyvenimą, mokiniai nustebo, kaip greitai Jis užmiršo savo asmeni­nius poreikius.

Evangelijoje pagal Joną yra užrašyti tokie Jėzaus žodžiai: „Ma­no maistas – vykdyti valią To, kuris Mane siuntė, ir baigti Jo darbą“ (Jn 4, 34). Jis pakartotinai nurodinėjo į Dievo valios vykdymą kaip į savo misiją bei gyvenimo tikslą. Ir galiausiai, kai Jo tarnystė ėjo į pabaigą, Getsemanėje kovodamas trykštant kruvinam prakaitui ir likęs vienas Jis sušuko: „Tėve, jei nori, atimk šitą taurę nuo Manęs.“ Jis turėjo teisę pasirinkti, tačiau savo troškimus bei savo valią Jis pavedė Tėvui. „Tačiau tebūna ne Mano, bet Tavo valia“ (Lk 22, 42). Jis pavedė savo norus Dievui.

Knygoje „Ministry of Healing“ („Gydymo tarnavimas“) yra citata, kurią realiai įsikūnijusią gyvenime kiekvienas norėtų matyti krikš­čioniškame augime: „Kristus, gyvendamas žemėje, nekūrę planų sau. Jis vadovavosi Dievo planais, ir Tėvas diena iš dienos Jam juos apreikšdavo. Mes taip pat turime priklausyti nuo Dievo, kad mūsų gyvenimas taptų paprastu Jo valios įgyvendinimu. Kai mes patikėsime Jam savo kelius, Jis vadovaus mūsų žingsniams.“ (479 p.) Tai pavyzdys, kurį pats Kristus paliko mums.

Ar jūs norėtumėte gyventi taip artimai bendraudami su Dievu, kad Jis galėtų jums asmeniškai atskleisti savo planus kiekvienai dienai? Ar norėtumėte būti pasirengę vykdyti Jo planus taip, kad jūs Jam nesipriešintumėte, net jei tai trukdytų jūsų asmeniniams troškimams? Nuolat panašėdami į Jėzų, mes vis labiau jausime tai, kas sudaro Jo planų esmę, ir juos pasirinkdami, mes gyvensime pagal Jo, o ne mūsų ketinimus.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.