Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

DUOTI REIŠKIA GYVENTI 0 2018-08-25 — 00:00

Kas nori išgelbėti savo gyvybę, tas ją praras; o kas pražudys savo gyvybę dėl Manęs ir dėl Evangelijos, tas ją išgelbės (Mk 8, 35).

Kai žmogus pradeda bendrauti su Dievu, jo širdyje atsiranda natūralus noras pasidalyti Dievo meile su kitais. „Vos tik žmogus ateina pas Kristų, jam kyla noras paskelbti kitiems, kokį brangų Drau­gą  jis įsigijo, – jis negali slėpti širdyje tokios šventos tiesos“ (Kelias pas Kristų, 78p.).

Krikščioniškasis dalijimasis Dievo meile su kitais yra trečioji mūsų santykių su Kristumi dalis. Mes su Juo kalbamės, Jo klausomės ir kar­tu su Juo dirbame, – tai ir yra mūsų krikščioniškoji tarnystė. Kartu dirb­dami, keliaudami ar šiaip ką nors darydami, žmonės gali geriau vienas kitą pažinti. Ši taisyklė tinka ir tada, kai kalbame apie mūsų santykius su Kristumi. Kai kartu su Juo dirbame, mūsų santykiai su Išgelbėtoju tampa dar artimesni. „Mūsų pastangos padaryti kitus laimingus atneš palaimas mums patiems. Toks ir buvo Dievo tikslas – kad mes taip pat dalyvautume atpirkimo darbe“ (ten pat, 79p.).

Jei mes tik valgysime ir gersime, bet nedarysime fizinių pratimų, netrukus prarasime sugebėjimą judėti. Taip ir krikščionis: jei jis nesi­naudoja Dievo duotomis jėgomis, jis ne tik praras sugebėjimą augti Kristuje, bet praras ir tas jėgas, kurias jau turi.

Pasitaiko, kad žmogus, pradėjęs bendrauti su Dievu ir patyręs bendravimo su Juo džiaugsmą, vis dėlto praranda tai, ką turėjo. Daž­niausiai tai įvyksta todėl, kad jis nenori su kitais pasidalyti savo patirtimi.

Dievas nuolat tarnauja kitiems. Visata egzistuoja Jo, visų palaimų Davėjo, dėka. Jis kiekvieną iš mūsų myli ir nuolat kiekvienu rūpinasi. Negalima į Jį žvelgti ir darytis panašiam į Jį, jei netarnaujame kitiems, jei nesidalijame su jais tomis malonėmis, kurias iš Jo gauname. Atsisakydami susivienyti su Kristumi tarnystei, tuo pačiu atsisakome ir būsimo bendravimo su Juo, o tie mūsų santykiai su Juo, kurie yra dabar, nutrūksta arba tampa tik formalumu. Jei mes kalbėsime apie Jėzų ir dalinsimės Jo meile su kitais, mūsų meilė Jam sustiprės, o mūsų bendravimas su Juo sutvirtės, ir mes dvasiškai praturtėsim.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!