Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

GEBĖJIMAS GREITAI ATGAUTI JĖGAS 0 2020-10-31 — 03:22

Aš visa galiu Tame, kuris mane stiprina. (Laiškas filipiečiams 4, 13)

Pastaraisiais metais mes sužinojome apie žalingą streso poveikį imuninei sistemai. Stresas nualina kūną. Bet ar žinote, kad yra tyrimas, kuris atskleidžia ir kai ką daugiau? Jis parodė, jog stresas kartu su įsitikinimu, jog problemą įmanoma išspręsti, priešingai, sustiprina imuninę sistemą. Tas pats stresas, lydimas kitokio požiūrio, daro visiškai kitokį psichologinį poveikį.

Mišel Ruter (Michel Rutter) Raito saloje (Didžiosios Britanijos pakrantėje) ir Londone stebėjo 125 vaikus. Visi jie buvo psichinę negalią turinčių tėvų atžalos. Kaip jie vystysis aplinkoje, kuri tiesiogine prasme buvo siaubinga?

Po 10 metų Ruter išsiaiškino, jog daugelis šių vaikų jautėsi puikiai. Sugebantys greitai atsigauti vaikai teigiamai reagavo į stresines situacijas. Jie kažko imdavosi. Pažeidžiami mažyliai sugebėjo iškęsti siaubingą situaciją, nes tikėjo, kad jų veiksmai duos rezultatų.

Buvo atlikti ir du svarbūs tyrimai su afrikiečių – amerikiečių ir ispanų paaugliais Čikagoje. Mokslininkai analizavo esminį skirtumą tarp tų, kurie prisitaikė prie aplinkos, ir tų, kurie ne. Kas tai buvo? Jie pavadino šį skirtumą „stipresne pažintine motyvacija“. Paprastai tariant, jų pažiūros buvo pozityvesnės. Jie buvo įsitikinę, jog gali pakeisti aplinką.

Ar žinote, kad ta pati būtina savybė, tas pats įsitikinimas akcentuojamas Naujajame Testamente? Taip, Kristus ir Jo apaštalai suprato, kas yra sugebėjimas greitai atgauti jėgas, dar gerokai prieš tai, kai buvo atlikti šie psichologiniai tyrimai. Ir jie ypatingai nušvietė šią temą. Paulius buvo žmogus, gerai patyręs priešiškumą. „Aš visa galiu Tame, kuris mane stiprina“ (Laiškas filipiečiams 4, 13).

Apaštalo pasitikėjimas tvirtai rėmėsi jo tikėjimu Kristumi. Kristus stiprino jį ir padėjo pasitikti tokius sunkumus, kaip įkalinimas ar laivo sudužimas, su džiaugsmu ir gebėjimu greitai atgauti jėgas.

Pagal Naująjį Testamentą, būtent tikėjimas įgalina mus patikėti, kad mūsų veiksmai duos teigiamų rezultatų net sunkiausiomis aplinkybėmis. Tikėjimas yra pagrindinė gebėjimo greitai atgauti jėgas sudedamoji dalis. Tikėjimas – tai pasitikėjimas, kad Dievas didesnis už mūsų problemas. Tikėjimas – tai įsitikinimas, kad Dievas ne tik nori ir gali išspręsti mūsų problemas, bet ir kad Jis jas išspręs.

Jūsų aplinka gali būti nepalanki. Aplinkui gali rastis daug kliūčių. Jūs galite būti kilęs iš ne darnios šeimos. Galite turėti fizinių trūkumų ar blogų įpročių. Tačiau Dievas didesnis už visa tai. Gal jaučiatės bejėgis? Dievas didesnis už jūsų įprotį. Gal jus engia žmonės? Dievas tiki jumis kur kas labiau. Gal esate laikomas netikėliu? Dievas puoselėja didelius lūkesčius. Gal jaučiatės apleistas? Dievas viską atidavė, kad galėtumėte priklausyti Jam. Geresnio asmens šalia jūsų tiesiog negali būti. Ar ne metas atsakyti į tai bent trupučiu tikėjimo? Ar ne metas atsakyti su tokiu tikėjimu, kokį galite sutelkti. Pasakykite Dievui:

„Štai aš. Aš noriu veikti. Noriu prisiimti atsakomybę. Noriu daryti geresnius pasirinkimus. Aš noriu, nes Tavo dėka vyksta geri dalykai“.

Markas Finlis

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!