GYVENIMAS BE NUODĖMĖS

Nugalėtojui Aš leisiu atsisėsti šalia savęs, savo soste, panašiai kaip Aš nugalėjau ir atsisėdau šalia savo Tėvo Jo soste (Apr 3, 21).

Ar gyveno kada nors šioje žemėje nenuodėmingas žmogus? Taip. Jėzus buvo nenuodėmingas. O ar mes galime gyventi nenu­sidėdami? Ne, negalime. Laiške romiečiams (8, 7) pasakyta, kad nuodėmingas protas nepaklūsta Dievo Įstatymui ir net negali paklusti. Kitur sakoma (Rom 3, 23), kad visi nusidėjo. Tol kol mes puolame į neviltį, negali būti nė kalbos apie gyvenimą be nuodėmės. Mes esame nusidėjėliai ir liksime tokie, kol nebus pakeista mū­sų prigimtis.

Susidūrėme su mįslinga situacija. Psalmės (1, 6) sakoma, jog Viešpats globoja teisiųjų kelią. Taigi Jėzaus dėka mes pavadinti teisiaisiais. Tačiau kaip tai suprasti teisingai? 2-jame laiške korin­tiečiams (5, 21) pasakyta, jog dėl mūsų Jėzus buvo padarytas nuodėme, kad per Jį mes galėtume būti padarytais Dievo teisumu. Jei tai tiesa, tai visa, kas vyksta mūsų gyvenime ir nenusidedant, vyksta tik Jėzaus dėka ir niekada nevyksta be Jo. Todėl į klausimą, ar kas nors galėtų gyventi nenusidėdamas, reikia atsakyti: taip, galėtų. Vienas žmogus gyveno nenusidėdamas. Tai buvo Jėzus. Be Jo mes niekaip negalėtume gyventi nenusidėdami. Taip gyventi mes privalome ir galime būdami sąjungoje su Juo.

Jums nebūtina ilgai skaityti Apreiškimo knygos, kad rastumėte ten žodį nugalėtojas. Biblijoje dažnai kalbama apie pergalę. Ši svarbi sąvoka apibūdina tautą, kuri gyvens Kristaus atėjimo išvakarėse.

Kai moteriai, kuri buvo atvesta pas Jėzų, Jis pasakė: „Eik ir daugiau nuodėmių nebedaryk“ arba, kai Jis pasakė išgydytam žmogui: „daugiau nuodėmių nebedaryk“ ar tai buvo tik tušti žodžiai? Ar tie žmonės galėjo įvykdyti Jo paliepimą? Ar tai buvo įmanoma per Jo jėgą. Žinoma, kad taip.

Nebandysime ieškoti kas, išskyrus Jėzų, gyveno be nuodėmės. Ne mums spręsti apie tai. Mūsų pavyzdys – Jėzus ir tik į Jį privalome lygiuotis. Jei mes būsime Jame taip, kaip Jis buvo savo Tėve, tapsime nugalėtojais ir tą pergalę laimėsime lygiai taip, kaip laimėjo Jis pats. Pergalę mes laimime tik žvelgdami į Jėzų, o ne į kitus žmones ar savo asmeninį gyvenimą ir nemėgindami spręsti pagal save.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.