IR TOLIAU TEBEŽIŪRĖKITE Į JĖZŲ

Būkite blaivūs, budėkite! Jūsų priešas velnias kaip riaumojantis liūtas slankioja aplinkui, tykodamas ką praryti (1 Pt 5, 8).

Vienas iš pamėgtų šėtono būdų yra priversti mus galvoti apie savo trūkumus, nuopuolius bei nesėkmes. Ir tam yra daug prie­žasčių. Pirmiausia, slegiami kaltės naštos mes jaučiamės esą ne­laimingi ir jis tuomet džiaugiasi. Antra, jei mūsų dėmesys sutelktas į mūsų trūkumus, tai jų bus dar daugiau, nes paliausime laikytis Jėzaus rankos. Ir trečia, jei jam pavyks nugramzdinti mus į liūdesį, tai nusivylę mes nutrauksime visus ryšius su Kristumi ir net atsisakysime krikščionybės. Taip bus pasiektas pagrindinis šėtono tikslas.

Kai tik mes atitraukiame savo žvilgsnį nuo Kristaus, velnias nedelsdamas nukreipia mūsų dėmesį į mūsų elgesį. Jei visą dieną praleidote su Kristumi, išskyrus keletą minučių, kai susinervinę išme­tėte pro langą keptuvę, kokios mintys jus užplūs dienos pabaigoje?

Kokią pergalę jūs ilgai atsiminsite? Ar tą, kurią pasiekėte būdami Kristuje ir todėl pagundos jums buvo nepakenčiamos bei atstumiančios? O gal tą, kurią pasiekėte tris dienas atkakliai grūmęsi su savimi, kai rodės, jau neatsilaikysite prieš pagundą, tačiau vis tik nepasidavėte, kadangi žinojote, kad tai yra nuodėmė? Tikroji pergalė yra ta, kuri natūraliai atsiranda žmogaus šir­dyje. Jei nuodėmė mums būna patraukli ir norime nusidėti, tai širdyje mes jau nusidėjome, nepriklausomai nuo to, ar pasielgėme blogai, ar ne. Kai gerai suprantame, suvokiame, kad pergalė, kurios siekėme tas tris dienas, buvo tik išorinė skraistė, o ne tikra pergalė. Tačiau mes ją prisiminsime ilgiau negu tikrąją pergalę, kuri pasiekiama, kai mes žvelgiame į Jėzų.

Štai todėl yra pavojinga bandyti elgtis pagal krikščioniškojo gyvenimo normas. Jei liovęsi žiūrėti į Jėzų žiūrėsime tik į save, neišvengiamai būsime nugalėti išdidumo arba nusivilsime, pri­klausomai nuo to, kaip vertiname savo poelgius. Tačiau nuolat žiūrėdami į Jėzų, mąstydami ir kalbėdami apie Jį bei Jo meilę mums, gyvensime Jame, o juk kas gyvena Jame, tas nedaro nuodėmių.

Morisas L.Vendenas

 

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.