IŠGELBĖJIMAS DĖL BENDRAVIMO SU DIEVU

Aš apsigyvensiu tarp jų ir ten vaikštinėsiu; Aš būsiu jų Dievas, o jie bus Manoji tauta (2 Kor 6, 16).

Kai kas sako, kad mūsų išgelbėjimas priklauso tik nuo Kristaus valios ir kad kai mes ateiname pas Jėzų pirmą kartą, Jis mus išgelbėja lygiai taip pat, kaip išgelbės kada nors ateityje. Tai tiesa. Nukryžiuotas nusikaltėlis būtų buvęs išgelbėtas ir tada, jei jis, likęs gyvas, būtų vėl atsivertęs į Dievą tik po keturiasdešimties metų. Bet jis buvo pranašesnis ir mirė tuoj po savo atsivertimo, o tokio pranašumo dauguma iš mūsų neturi.

Ir nors vienintelis išgelbėjimo pamatas yra Kristaus tarnystė, mes visi esame išgelbėti tol, kol neatsisakome bendravimo su Juo. „Nusidėjėlis gali įgyti vilties tik tada, kai jis tiki Dievą ir palaiko su Juo gyvąjį ryšį“ (Testimonies to Ministers (Liudijimai tarnautojams), 367 p.).

Išgelbėjimas tapo būtinas, kai atsirado nuodėmė. O kokia yra nuodėmės esmė? Jos esmė – bendravimo su Dievu pažeidimas ir nutolimas nuo Jo. Dievas daugiau nebegalėjo ateiti pas Adomą vė­sią dieną, negalėjo stoti su juo akis į akį. Jėzus atėjo į žemę gyventi ir mirti už mus, mirti dėl to, kad atnaujintų tą irstančią sąjungą. Jėzaus dėka mes galime bendrauti su Dievu. Išgelbėjimo tikslas – amžinasis gyvenimas dangaus buveinėse. Tada mūsų bendravimas su Dievu, nutrūkęs dėl atsiradusios nuodėmės, bus atnaujintas.

Mes nebūsime išgelbėti todėl, kad skiriame laiko bendravimui su Dievu. Mes būsime išgelbėti dėl to, kad nuolat tarsi pirmą kartą priimame Kristaus auką aukojamą už mus, ir kad kas dieną pas Jį ateiname. Koks yra išgelbėjimo tikslas? Mes išgelbėjami, kad būtu­me Dievo bičiuliai, nes nuo pat žmogaus sukūrimo jam ir lemta tapti Dievo bičiuliu. Mes išgelbėjami, kad bendrautume su Dievu, nuolat turėtume su Juo ryšį.

Bendravimas su Dievu garantuoja amžinąjį gyvenimą. Bendra­vimo su Kristumi ir mūsų žvilgsnio, nukreipto į Jį, dėka Jis gali taip pakeisti mūsų gyvenimą, kad mes pajusime harmoniją su Juo. Jei bendraujame su Kristumi, ateina pergalė, atsiranda jėgų būti paklusniems, atsiranda tikėjimas, Šventosios Dvasios vaisiai ir sugebėjimas tarnauti kitiems.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.