Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

IŠGELBĖJIMAS GAUNAMAS TIK TIKĖJIMU 0 2018-07-26 — 00:00

Jo dėka ir jūs esate Kristuje Jėzuje, kuris mums tapo iš Dievo kylančia išmintimi, teisumu, pašventimu ir atpirkimu (1 Kor 1, 30).

Kai nusidėjėlis supranta, kad Dievas priima jį tokį, koks jis yra, nes Jėzus mirė ant kryžiaus ir taip išpirko jį, jo gyvenimas ima keistis. Todėl šventėjimo pagrindas visada yra nuteisinimas. Jei tai netiesa, jūs tikrai nieko nebe-suprasite ir susipainiosite. Kartais mes pasineriame į svarstymus ir griebiamės spręsti, kuri išgelb­ėjimo dalis yra svarbesnė: nuteisinimas, šventėjimas ar pagerbi­mas.

Kas jums atrodo svarbiau: santuoka, ar šeimyninis gyvenimas? Aš galėčiau išvardinti santuokos privalumus. Bet taip pat suprantu, kad šeimyniniai santykiai po santuokos irgi turi daug privalumų. Tad kas svarbiau – santuoka, ar šeimyniniai santykiai? O gal tai tiesiog neišmintingai suformuluotas klausimas?

Kas yra svarbiau: šventėjimas ar nuteisinimas? Ir viena, ir kita yra vienodai svarbu! Galbūt dėl skirtingų priežasčių, bet ir viena, ir kita tikrai vienodai svarbu. Šventėjimas ir nuteisinimas įvyksta Jėzuje, per tikėjimą, ir tik per tikėjimą Jėzumi. Mes nesakome, kad nuveikti darbai neturi reikšmės, mes kalbame apie būdą, apie tai, kaip gaunamas išgelbėjimas. O išgelbėjimas gaunamas tik per tikėjimą.

„Tegul niekas neskelbia, kad norint laimėti užtenka tik trupučio žmogaus pastangų, o kartais jų ir visiškai nereikia. Dievas nieko nedaro nedalyvaujant žmogui. Nesakykite, kad Dievas padės jums po to, kai jūs padarėte viską, kas nuo jūsų priklausė. ‘Nuo Manęs atsiskyrę, jūs negalite nieko nuveikti‘,– pasakė Kristus“ (Rinktinės žinios, 381 p.). „Viskas, ką žmogus gali daryti norėdamas gauti išgelbėjimą – tai priimti kvietimą: Kas nori, tesi­semia dovanai gyvybės vandens (Apr 22,17)“ (ten pat, 343 p.). Taigi viskas, ką žmogus gali daryti, – tai semtis gyvybės vandens dovanai. Bet atrodo, kad tai nepasiekiama ir nerealu. Kas tai yra gyvybės vanduo? „Alkstančios ir trokštančios sielos bus pamai­tintos ir pagirdytos iš gyvybės šaltinio, kuris yra bendravimas su Kristumi, malda ir didžiųjų bei brangiųjų Jo žodžių tyrinėjimas“ (Kristaus Kalno pamoks­las, 113 p.). Vadinasi, bendrauti su Kristumi – tai viskas, ką gali­me daryti, jei norime gauti išgelbėjimą – būti nuteisinti, šventi ir pagerbti. Bendravimas su Juo – juk tai taip paprasta!

Morisas L. Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!