Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

ĮSIKŪNIJIMO PASLAPTIS 0 2020-02-22 — 00:11

Mes juk turime ne tokį vyriausiąjį kunigą, kuris negalėtų atjausti mūsų silpnybių, o, kaip ir mes, visaip gundytą, tačiau nenusidėjusį (Hbr 4, 15).

Nepaisant to, kad Jėzus pasiėmė sau mūsų negalias ir silpny­bes, Jis gyveno be nuodėmės, visada darydamas tai, kas patinka Jo Tėvui. Jis ne tik nenusidėjo, bet buvo visiškai be nuodėmės! Jis mėgo teisumą ir neapkentė neteisybės. Jėzus buvo gundomas daug daugiau negu kas nors žemėje, bet Jis nugalėdavo lygiai taip, kaip galime nugalėti ir mes. Dažnai klausiama: „Argi Jėzus neturėjo didesnių privilegijų negu mes?“ Žinoma, turėjo. Jis gimė Dievu, ta­čiau šia privilegija niekada nepasinaudojo, nes Jis paslėpė savo dieviškąją prigimtį ir gyveno kaip žmogus, pasitikėdamas savo Tėvo jėga. Jis paliko mums pergalingo gyvenimo pavyzdį, kurį galima pasiekti gavus jėgos iš aukštybių, o ne savo vidine jėga.

Matyt, žmogus pradeda ne nuo to, nuo ko pradėjo Kristus. Kai kurie žmonės primygtinai mėgina sužinoti, kaip galėjo Jėzus gimti nenuodėmingas, gimdamas iš žmogaus. Tačiau egzistuoja dalykų, kurie mūsų protui nesuvokiami ir kurių neverta mėginti suprasti. „Kristaus įsikūnijimas visada buvo ir visada liks paslaptis. Tai, kas apreikšta, priklauso mums ir mūsų vaikams, bet tegul kiekvienas žmogus saugojasi Kristuje matyti tik paprastą žmogų, kaip ir mes patys“ (Bible comentary (Biblijos komentarai) Jn 1, 1–3; 3, 14, 1129 p.).

Kita paslaptis, apie kurią mes labai daug diskutuojame, tai kokiu būdu Jėzus buvo gundytas visame, kaip mes. „Tai, kad Kristus, taip kaip mes visame buvo gundomas, yra paslaptis, kuri liko pa­slėpta nuo mirtingųjų“ (ten pat, 1128; 1129 p).

Taigi egzistuoja dvi Kristaus prigimties paslaptys:

  1. Kaip Jis galėjo gimti iš žmogaus nenuodėmingas.
  2. Kokiu būdu Jis buvo gundomas kaip mes visame.

Kalbant apie Kristaus prigimtį, mums būtina įsidėmėti dvi ypač svarbias tiesas. Pirmiausia, Jis neturėjo privilegijų kovoje su nuo­dėme ir velniu. Antra, Jis nugalėjo nuodėmę ir velnią lygiai taip, kaip galime nugalėti ir mes. Savo mirtimi Jėzus nutiesė mums kelią į išgelbėjimą, o savo gyvenimu Jis paliko mums pavyzdį, kaip mes galime gyventi.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!