Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

IŠMINTINGIAUSIO ŽMOGAUS IŠMINTIS 0 2019-06-12 — 00:34

Atmink Kūrėją savo jaunystės dienomis, dar skausmo dienoms neatėjus ir dar neatėjus metams, apie kuriuos sakysi: „Man jie nemalonūs!“ (Mok 12, 1)

Karalius Saliamonas žinomas kaip išmintingiausias kada nors žemėje gyvenęs žmogus. Dar neturėdamas 18 metų jis tapo kara­liumi. Iš Ofyro į Judėją Saliamonas veždavo auksą, iš Ispanijos – sidabrą, iš Arabijos – brangakmenius ir prieskonius, iš Indijos­ – dramblio kaulą. Prie jo stalo kasdien valgydavo dešimt tūkstančių žmonių. Kasmet jo laivynas iš tolimųjų šalių pargabendavo prekių, kurių vertė siekė 10 milijonų dolerių. Šebos karalienė specialiai atvy­ko pažiūrėti jo karalystės ir išvykdama pasakė, jog jai nė pusės nebuvo apsakyta to, ką ji pati pamatė ir sužinojo. Saliamonas sukūrė apie 3000 patarlių. Prieš pat mirtį jis apmąstė visą savo gyvenimą.

Prieš pat mirtį jis ištarė: „Visa tai išklausius, paskutinis žodis būtų toks“ (Mok 12, 13). Jūs norėtumėte sužinoti, kokią išvadą apie viso ko esmę galėjo padaryti išmintingiausias iš kada nors žemėje gyvenusiųjų žmonių? Jį mokė Dievas ir sunkus gyvenimo kelias. Štai tokia jo išvada: „Bijok Dievo ir laikykis Jo įsakymų, nes tai saisto visą žmoniją. Juk Dievas kiekvieną pašauks atsakyti už darbą, net slaptą – ir gerą, ir blogą.“ (Mok 12, 13–14)

Atkreipkime dėmesį į nuoseklumą: bijokis Dievo ir laikykis Jo įsakymų. Savaime aišku, šiais žodžiais išreiškiama Dievo baimė. Gerbk Dievą, šventai bijok Jo, kaip savo Kūrėjo. Būtent tai turėjo omenyje Saliamonas. Dievas ypatingai kantriai elgėsi su šiuo žmo­gumi. Mūsų manymu, tokį karalių reikėjo paprasčiausiai nuversti nuo sosto. Ar jums teko skaityti apie jo pasileidimą, kai šis buvo pasitraukęs nuo Dievo? Jis norėjo išmėginti visus šio pasaulio malo­numus, tačiau jie jo sieloje nieko, išskyrus kartėlį, nepaliko. Saliamonas suprato, kad negalės laikytis įsakymų, jei pirmiau nepasitikės Dievu.

Dešimt įsakymų neturi savyje jėgos paklusnumui. Čia ir slypi didžiulė problema. Tačiau juose atsiskleidžia Jėzaus išmintis. Di­džiausi visų laikų įstatymų leidėjai buvo nepajėgūs sukurti tokius įsakymus, kurie viršytų Dešimt Dievo Įsakymų. Pačiame Įstatyme nėra jėgų paklusnumui. Jie mums parodo, kad mums reikia Išgelbėtojo ir nurodo į Kristų. Būtent Kristuje mes atrandame atleidimą bei jėgą, įgalinančią įvykdyti visus Įstatymo reikalavimus.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!