IŠTIRIANTlS ŠIRDIS

Širdis už viską vylingesnė ir nepataisomai pasiligojusi. Kas gali ją perprasti? (Jer 17, 9)

Taip kalba Viešpats: „Prakeiktas žmogus, kuris pasitiki žmonėmis ir ieško stiprybės trapiame žmoguje, kai jo širdis nusigręžia nuo Viešpaties. Toks žmogus – tarsi skurdus tyrų krūmokšnis, be vilties sulaukti ko nors gero, skurstantis sausoje dykumoje, sūrioje žemėje, kur niekas negali gyventi. Laimingas žmogus, kuris pasitiki Viešpačiu, kurio viltis – tik Viešpats. Toks žmogus – tarsi medis, pasodintas prie vandens, leidžiantis savo šaknis srovės link, nebijantis kaitros, kai ji užeina; jo lapai nuolat žaliuoja, nepabūgsta sausros metu, nenustoja duoti vaisių“ (Jer 17, 5–8). Šiais žodžiais parodytas skirtumas tarp žmogaus, pasitikinčio Viešpačiu, ir tarp žmogaus, pasitikinčio sa­vimi. Psalmių knygoje pasakyta, kad žmogus, kuris vadovaujasi savo širdies troškimais, yra paikas.

Šiai dienai skirtame Biblijos tekste sakoma, kad žmogaus širdis yra apgaulinga. Ji apgaulinga yra ir tada, kai pasitikime Dievu, ir tada, kai pasikliaujame savo jėgomis. Ar niekada nemanėte, jog pasitikite Dievu, nors iš tikrųjų pasitikėjote savimi, tačiau to netgi neįtarėte tol, kol nepatyrėte siaubingo nuopuolio, parodžiusio, ko­kia klastinga buvo jūsų širdis? Dėl didelės savo malonės Dievas mėgina mūsų širdis įvairiose situacijose.

„Dievas nuolat vadovauja savo tautai. Jis leidžia, kad Jo vaikai susidurtų su įvairiais sunkumais, kurie atskleidžia tikrąją jų širdies būseną. Kai kurie atlaiko vieną išmėginimą, tačiau neatlaiko kito. Kiekvienu nauju išbandymu vis kruopščiau tikrinama žmogiškoji širdis […]. Šitaip žmonės turi galimybę pamatyti tai, kas jų širdyse atitolina juos nuo Jėzaus“ (Testimonies (Liudijimai, 1 t., p. 187).

„Jei mes gyvename Kristuje, jei mūsų širdyse yra Dievo meilė, tai mūsų jausmai, mūsų mintys, mūsų tikslai, mūsų veiksmai atitiks Dievo valią, kuri yra išreikšta Jo šventajame Įstatyme. Jis (Kristus) tikėjimu gyvena jūsų širdyje. Tikėjimu jūs turite palaikyti šį ryšį su Kristumi ir nuolat pavesti savo kelią Jam. Kai tik šitai padarysite, Jis veiks jus taip, kad jūs norėsite ir padarysite tai, kas patinka Jam.“ (Kelias pas Kristų, 62. 64 p.). Nereikia ilgai save tyrinėti, kad suprastume, ar esame Jame. Mes nesugebame savęs teisingai įvertinti. Mums tereikia tikėjimu palaikyti tarpusavio santykius su Kristumi, kasdien su Juo bendraujant, ir Jis mus nuves į pergalę.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.