Jaunimo misija Gruzijoje (pasakojimas)

Mūsų naujienos 2013-08-29

Misija Gruzijoje pasibaige. Ankstų 2013 08 16 rytą  Jurgita Kregždaitė ir jos brolis Tautvydas (Biržai/Vabalninkas), Karolina Rudžionytė ir Vaiva Tunčyte (Vilnius) bei Viktorija Rabikauskaitė ir jos brolis Justinas (Jonava)  išskrido į namus.

DSCF7428

Mes su žmona Inga šias 9 dienas turėjome nuostabią didelę šeimą. Mūsų manymu, jais gali didžiuotis ne tik artimieji, bet ir Dievas.
Drąsiai galiu teigti, jog jie protingi, kultūringi, supratingi, pasiaukojantys ir drąsūs. Kiekvieną dieną mes su Inga buvome kartu su jais ir tarnystėje ir džiaugsmuose. Galvoju, jog su šiuo jaunimu galima „kalnus nuversti“.

Tai buvo pirmas mano ir Rimanto suorganizuotas jaunimo misijos projektas užsienyje. Tikslas – kad žinia is Dievo pasiektu kuo daugiau žmonių ir jaunimas pamatytų nuostabią Gruzijos gamtą bei pažintų žmones. Manau jis pavyko. Blynas neprisvilo :)
Buvo aplankyti 5 miestai (Tbilisis, Rustavis, Goris, Boržomis ir Batumis) ir keleta kaimu. Nuvažiuota apie 1500 km,  bei išplatinta apie 1200 knygų: Didžioji kova (gruzinų ir rusų kalbomis), Su meile iš Dangaus (gruzinų k.), Kelias pas Kristų (gruzinų ir rusų k.), Su viltimi į ateitį (gruzinų k.), bei vaikiškos Biblijos (gruzinų k.).

Jau yra ir atsiliepimų iš Rustavio miesto bendruomenės pastoriaus. Išplatinus šiame mieste 180 knygų jam jau skambino apie 15 žmonių. Jie nori daugiau knygų ir informacijos. Pastorius David paprašė mūsų, kad mes atvyktume dar kartą. Paskutinę dieną planavome, jog jaunimas pailsės, pirks suvenyrus ir lauktuves. Norėjau parodyti dar keletą įdomių Tbilisio miesto vietų. Tačiau jaunimas nusprendė paskutinę dieną nesiilsėti, o pasitarnauti mūsų Viešpačiui.

DSCF6415

Aš labai dėkoju jiems už tokį pasiryžimą. Žinant gruzinų fanatiskumą ginant jų provoslaviską tikėjimą buvome apšaukti ir sektantais ir Jehovistais. Radome suplėšytų, išmestų į pelkes bei šiukšlių dėžes mūsų knygų. Matėme šėtono pasipriešinimą nešant Gerają Naujieną. Jis per savo tarnus stengėsi sunaikinti išbertą sėklą. Tačiau matėme ir dėkingų bei vaišingų žmonių. Idomiausia buvo gruziniškame turguje. Tbilisio turgaus prekeiviai gavę knygų, nenorėjo likti skoloje. Liepdavo ištiesti rankas ir į jas pridėdavo riešutų, razinų, persikų, citrinų ir net melionų. Kitą kartą išvažiavome į Birtsvisį. Kopėme uolomis į 1400 m kalną, kuriame senovėje buvo Gruzijos karaliaus rūmai-tvirtovė. Važiuodami sustojome mažame kaimelyje ir sutiktiems žmonėms padovanojom knygų Didžioji kova. Nuvažiavus apie 10 km mus pasivijo visureigiu Mitsubishi Pajero du vyrai. Sustoję prie mūsų jie paprašė knygos. Su malonumu jiems padovanojom.

Mūsų knygos buvo dalinamos ne tik paprastiems žmonėms, bet buvo nuneštos ir į Rustavio kalėjimą, Gorio biblioteką bei Batumio viešnamį. Justas su Viktorija Batumyje sutiko net ir estrados dainininkę, kuri gavusi dovanų knygą, ne tik kartu su jais nusifotografavo, bet ir pakvietė į savo koncertą.
Noriu paminėti, jog visi šie jauni žmonės į Gruziją atvyko už savo pinigėlius, negana to, kai kurie iš jų priėję prie manęs dar davė pinigų ir knygom nupirkti. Vienu žodžiu mes su Inga buvom nokautuoti gerąja prasme :)

Dabar prašau melskimės, kad išbarstyta sėkla sudygtų ir duotu derlių.
Labai noriu ir svajoju, jog tokie projektai turėtų testinumą ir Lietuvoje ir Gruzijoje.
”Ir Jis tarė jiems: Eikite į visą pasaulį ir skelbkite Evangeliją visai Kūrinijai. Kas įtikės ir pasikrikštys, bus išgelbėtas, o kas netikės, bus pasmerktas.” Mk. 16,15-16.

___

Linas Jankus

    1 comments

  • | 2013-08-30 at 21:49

    Šaunus mūsų jaunimas ir šauni Jankų šeimynėlė. Ačiū Dievui už visus juos!