JĖZUS IR TEISMAS

Jis pateikė jiems kitą palyginimą: „Dangaus karalystė panaši į žmogų, kuris pasėjo savo dirvoje gerą sėklą. Žmonėms bemiegant, atėjo jo priešas, pasėjo kviečiuose raugių ir nuėjo sau“ (Mt 13, 24–25).

Šis palyginimas sako, kad kai pasėta sėkla išdygo, namų šei­mininko tarnai pastebėjo, jog tarp kviečių atsirado raugių. Jie atėjo pas savo šeimininką ir tarė: „Šeimininke, argi ne gerą sėklą pasėjai savo lauke? Iš kurgi atsirado raugių?“ (Mt 13, 27) Šeimininkas iš karto suprato, kad tai priešo darbas. Tačiau jis neleido išrauti raugių su šaknimis. Šeimininkas tarnams liepė palikti iki pjūties ir kviečius, ir rauges. Pjūties metu jie lengvai atskirs augalus ir juos išskirstys.

Šis Jėzaus palyginimas kalba apie teismą. Laukas yra pa­saulis. Dievas pasėjo gerą sėklą, bet atėjo priešas ir išbarstė piktą sėklą. Teismo laikas – tai laikas, kai blogis ir gėris bus galutinai atskirti.

Anot palyginimo, tiek kviečiams, tiek ir raugėms skirtas laikas augti ir subręsti. Čia ypatingai atsiskleidžia Jėzaus charakteris. Žmonėms, kurie pavaizduoti kviečiais bei raugėmis, duota laiko pasireikšti, kad ir jiems patiems, ir visam pasauliui taptų aišku, kam jie atstovauja.

Tarnai iš pat pradžių pamatė piktžoles. Tačiau pradžioje būna sunku nuspręsti, koks yra kiekvienas želmuo, ar tai geras, ar blo­gas augalas. Šį palyginimą galima pritaikyti visai Visatai. Nepuolę angelai bei kiti dangaus gyventojai matė, kaip puolęs šėtonas buvo išvarytas iš dangaus, tačiau reikėjo, kad išryškėtų skirtumas tarp kviečių ir raugių bei vienų ir kitų charakteriai galutinai atsis­kleistų. Dievas leido jiems visiškai subręsti. Kai visiškai pasireikš gerieji ir blogieji, visiems taps aiškus, koks yra kiekvieno žmogaus charakteris ir ko jis vertas.

Po teismo, kai kviečiai ir raugės bus tiksliai suskirstyti pagal charakterių skirtingumus, kiekvienas gaus atitinkamą atpildą. Rau­gės arba piktžolės bus surištos ryšuliais ir sudegintos, o kviečiai surinkti į aruodus. Teismas parodys visai Visatai, koks teisingas, teisus ir kartu gailestingas yra Dievas, kuris kiekvienam suteikia galimybę atgailauti.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.