JĖZUS, IŠREIKŠTAS JŪSŲ DRABUŽIAIS

Tegu puošia jus ne išorė ­šukuosena, aukso gražmenos ar ištaigingi drabužiai, ­bet žmogaus širdies slaptuma nesugadinta, švelni ir taikinga dvasia, kuri brangi Dievo akyse (1 Pt 3, 3–4).

Kaip jūs manote, ar darome kažką blogo, jei prausiame veidą arba šukuojame plaukus? Na, o ką pasakysite apie apyrankę laik­rodžiui? Ar galima ryšėti kaklaraištį? Ar krikščionys gali dėvėti madingus drabužius? Ar būtina visada atrodyti gražiai? Ar leistinos skarelės ant kaklo bei kaklaraiščio segtukai? O kaspinai bei puoš­nios sagos? Ar yra negerai dažyti plaukus, dėvėti perukus bei naudoti kosmetiką? Jei leistina laikrodžio apyrankė, ar galima nešioti laikrodį ant kaklo? Ar didelis skirtumas tarp ryškaus šaliko ir sidab­rinės grandinėlės? Ar reikėtų mūvėti vestuvinius žiedus? Na, o kaip dėl brangenybių? Ar galima kai kuriomis iš jų pasipuošti?

Nepaisant to, kad įvairiose šalyse egzistuoja įvairiausios tradi­cijos, papročiai, kultūros normos, Šventajame Rašte išdėstyti vi­siems Jėzaus sekėjams taikytini principai. Apreiškimo knygos 12-me skyriuje Dievo Dvasios įkvėptas Jonas pavaizdavo moterį, kuri simbolizavo tikrąją Dievo Bažnyčią. Atkreipkime dėmesį į tai, kaip ji apsirengusi. „Ir pasirodė danguje didis ženklas: moteris, apsisiautusi saule, po jos kojų mėnulis, o ant galvos dvylikos žvaigž­džių vainikas“ (Apr 12, 1).

Apreiškimo knygoje (17, 4) taip pat parodyta ir klaidinga bažny­čia. Ją taip pat simbolizuoja moteris – ištvirkėlė. Atkreipkime dė­mesį į šios aprangą. „Moteris buvo apsivilkusi purpuru ir raudonu drabužiu, išsipuošusi auksu, brangakmeniais ir perlais. Ji laikė rankoje aukso taurę, pilną ištvirkimo šlykštybių ir nešvarumų.“ Žinoma, tai simboliniai žodžiai. Yra žmonių, kurie Apreiškimo 12, 1 pagrindu mano, jog galima vaikščioti visai nuogiems. Tačiau kituose Šventojo Rašto tekstuose Dievas išreiškia savo požiūrį į nuogumą. Tad Apreiškimo knygos žodžių nereikėtų suprasti tiesiogiai. Jie tik paryškina kont­rastą tarp natūralaus grožio ir ekstravagantiškumo, nesaikingumo.

Kaip paaiškinti Rašte nurodytus ribojimus? Išorinės gražmenos apskritai byloja apie vidinę tuštumą. Dievas nori, kad mes būtume gražūs viduje savo romia ir ramia dvasia, o ne tik išoriškai maskuotumės, norė­dami patraukti dėmesį. Šių principų įgyvendinimas padės formuoti asmeniškus mūsų tarpusavio santykius su Kristumi.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.