JĖZUS – MŪSŲ IŠMINTIS

Jei kuriam iš jūsų trūksta išminties, teprašo Dievą, kuris visiems dosniai duoda ir neprie­kaištauja, ir jam bus suteikta (Jok 1, 5).

Jeigu jūs norite sužinoti, kuo skiriasi krikščionybė nuo kitų re­ligijų, jums visai nebūtina eiti į parduotuvę ir pirkti knygas, kuriose aprašytos pasaulio religijos, ar lankyti kokius nors ypatingus kursus. Jums tereikia pažvelgti tik į vienintelį dalyką. Nekrikščioniškos religijos teigia, jog vienokiu ar kitokiu būdu žmogus gali pats save išgelbėti. Tik vienintelė krikščionybė teigia, kad žmonijai reikia Išganytojo bei, kad žmonės patys išsigelbėti negali. Tačiau, kad tai suprastume ir priimtume, mums būtina gauti išminties iš aukštybių.

1-ame laiške korintiečiams (1, 30) pasakyta, kad Jėzus yra mūsų išmintis. Kai kas sako, jog šis tekstas nurodo į mums užskaitytą Kristaus tarnystę, bet ne į suteiktą. Ar aiškiai suprantate, kuo skiriasi šie du žodžiai? Nagi, pamėginkime prisiminti tai, apie ką mes jau kalbėjome. Žodis užskaitytas reiškia dovaną, kuri mums dovanojama ar yra atidėta mums danguje. Žodis suteiktas nurodo į tai, kas mums duodama šiame gyvenime. Ar žadėtoji Dievo iš­mintis taip pat yra atidėta mums? Tuomet jos vertė nedidelė, ar ne? Šios dienos tekste sakoma: „Jei kuriam iš jūsų trūksta išmin­ties, teprašo Dievą, kuris visiems dosniai duoda […] ir jiems bus suteikta.“

Tai labai aktualus klausimas, kadangi 1-ajame laiške korintie­čiams po išminties iškart paminėtos kitos trys dovanos: dėl mūsų Jėzus Kristus tapo išmintimi, teisumu, pašventimu ir atpirkimu (1 Kor 1, 30). Šios dovanos ne šiaip sau mums duotos ar atidėtos. Jos taip pat yra ir Kristaus tarnystė mumyse. Ir tik gavę Kristaus išmintį, tampame teisumo bei visų kitų dovanų savininkais.

Jėzus yra mūsų išmintis, kurios dėka mes galime suprasti didžiąsias išganymo, teisumo (arba nuteisinimo), pašventinimo ir atpirkimo tiesas, kurios sudaro visą išgelbėjimo procesą, tarp jų ir išaukštinimą, kai Jėzus vėl ateis. Jei mes su Juo pasiliekame, esame pašventinami, o pašlovinti būsime tada, kai mes būsime su Kristumi Jo atėjime. Visos šios trys sąvokos sudaro išgelbėjimo procesą bei jos visos gaunamos iš Jėzaus kaip do­vanos, kada mes palaikome su Juo tikėjimu pagrįstus tarpu­savio santykius.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.