JĖZUS REGI DIEVĄ

Vis dėlto tu Sarduose turi tegul ir nedaugelį žmonių, kurie nėra susitepę drabužių. Jie vaikščios su Manimi apsirengę baltai, nes jie šito verti. (Apreiškimas Jonui 3, 4)

Pažvelkime į dar vieną žinią, kurią Didysis Gydytojas siuntė Sardų, mirusiųjų vietovės, žmonėms. Mes randame ją Apreiškimo Jonui knygoje 3, 4–5: „Vis dėlto tu Sarduose turi tegul ir nedaugelį žmonių, kurie nėra susitepę drabu­žių. Jie vaikščios su Manimi apsirengę baltai, nes jie šito verti. Taigi nugalėtojas bus aprengtas baltais drabužiais, ir jo vardo neištrinsiu iš gyvenimo knygos. Aš išpažinsiu jo vardą Savo Tėvo ir Jo angelų akivaizdoje.“

Štai koks padrąsinimo žodis. Net grupėje, kuri atrodė mirusi, Jėzus rodo į žmones, kurie vis dar stovi“. Posakis „nėra susitepę drabužių“ rodo, kad šie žmonės nėjo į kompromisą ir neišsižadėjo savojo tikėjimo.

Jėzus sutelkė dėmesį į šiuos gerus žmones. Ir štai Jis pažada didelių dalykų visiems, kurie prie jų prisijungs. Jėzus norėjo išpažinti jų vardus, pasakyti apie juos gerų žodžių Savo dangiškojo Tėvo akivaizdoje. Jis troško, kad nugalė­tojų būtų kuo daugiau. Vėliau Apreiškimo Jonui knygoje mes skaitome apie regėjimus, kuriuose – didžiulės minios baltai vilkinčių žmonių.

Toks yra Didžiojo Gydytojo planas – Jis prašo mūsų atiduoti Jam mūsų sudužusius gyvenimus. Šis Didysis Gydy­tojas iš saujelės ištikimųjų žada sukurti nuostabią bendruomenę. Jis yra naujų pradžių Dievas.

Dievas sukūrė naują pradžią svarbiausiu istorijos momentu. Sardų Bažnyčia simbolizuoja reformacijos laikotarpio Bažnyčią.

Slenkant šimtmečiui po šimtmečio, Dievo tiesa buvo persekiojama, tačiau ištikimieji Dievo vyrai ir moterys gynė Jo darbą iki pergalės. Kai ilgainiui tiesa prarado savo spindesį, Dievas pakėlė reformatorius. Valdiečiai perrašinėdavo Šventąjį Raštą ranka. Iš savo slėptuvių šiaurės Italijos ir pietų Prancūzijos kalnuose jie siuntinėjo jaunus vyrus ir mo­teris po visą Europą, kad skelbtų Dievo Žodį. Bohemijoje Janas Husas su savo draugu Jeronimu paklusnumą Dievui paskelbė savuoju moto. Vokietijos reformatorius Martynas Liuteris iš naujo suvokė „išgelbėjimo vien per malonę“ tiesą. Džonas ir Čarlzas Vesliai inicijavo galingą prabudimą Anglijoje, akcentuodami šventumą bei augimą malonėje. „Sardų“ laikotarpis XVI–XVII amžiaus reformacijoje atgaivino daugelį užmirštų Biblijos tiesų. Krikščionys visur su džiaugsmu priėmė biblines doktrinas apie krikštą panardinant į vandenį, Kristaus antrąjį atėjimą bei paklusnumą Dievo Įstatymui.

Dievas įkvėpė Savo Bažnyčiai naujos gyvybės, ir ji atgijo. Jis gali tą patį padaryti ir jums. Gal jūsų dvasinis gyve­nimas išsikvėpė? Gal įsismelkė kompromisai? Gal tikėjimą išstūmė abejonės? Gal atšalo Dievo Artumo išgyvenimas?

Tegul Dievas šiandien jumyse atlieka Savo nuostabųjį darbą. Jis suteiks jūsų krikščioniškai patirčiai naujo gyvy­bingumo. Jis tai padarė grupelei Sardų tikinčiųjų, padarys ir jums.

Markas Finlis