KAI DIEVAS UŽDEGA ATGIMIMO UGNIS

Jiems pasimeldus, sudrebėjo susirinkimo vieta, visi prisipildė Šventosios Dvasios ir ėmė drąsiai skelbti Dievo žodį. (Apaštalų darbai 4, 31)

Malda turi didžiulę galią. Mokiniams pasimeldus, ant jų nužengė Dievo Dvasia. Prisipildę Dievo Dvasios jėgos, jie pradėjo visur skelbti Jo Žodį. Atsivertė pirkliai ir ūkininkai, valstiečiai ir kareiviai, mokesčių rinkėjai ir žvejai. Va­gys tapo sąžiningi. Prostitutės – skaisčios. Žmogžudžiai – švelnūs. Naujojo Testamento krikščionybė padarė didžiulę įtaką pirmojo šimtmečio pasauliui.

Per visą istoriją dvasiniai atgimimai keitė visuomenę. Norėčiau pateikti jums pavyzdį, kas gali nutikti, kai iš tik­rųjų nužengia Dievo Dvasia.

Visa tai prasidėjo vieną naktį, kai jaunas Velso studentas dvasininkas, vardu Evanas Robertsas (Evan Roberts), ne­galėjo užmigti. 1904 metų pavasarį pirmosiomis valandomis po vidurnakčio jį kelis kartu prižadino „Dievo artumo ir bendravimo su Juo jausmas“. Vaikinas su keliais draugais pradėjo reguliariai melstis, ir paaiškėjo, kad Dievas kažką nori nuveikti. Vienas iš grupelės pareiškė esąs įsitikinęs, kad Dievas dovanos jiems Velse 100 000 sielų.

Evanas Robertsas pradėjo pamokslauti jaunų žmonių susirinkimuose. Jis ir kiti užsidegę skelbė Kristaus mokymą visoje šalyje.

Kai kuriuose miestuose visos bažnyčios buvo sausakimšos nuo šeštos valandos vakaro iki pirmos valandos nakties, ir taip kiekvieną dieną visus metus. Žmonės išpažino savo kaltes Dievui ir vieni kitiems. Neteisybė buvo kompen­suota, nuosavybė ir pinigai sugrąžinti. Per aštuoniolika mėnesių, nuo 1905 iki 1906 metų, nusikalstamumas, atrodė, išnyko. Viename retame teismo posėdyje teisėjas nutraukė bylą ir atvedė teisiamąjį pas Kristų. Policininkai ir prisie­kusieji giedojo Dievui giesmes.

Atgimimas pasiekė net Velso kasyklas. Kalnakasiai nustojo keiktis. Darbiniai poniai turėjo išmokti visiškai naują žodyną. Plūdimąsi pakeitė švelnus paraginimas.

Dvasinės Velso atgimimo bangos nusirito per visą pasaulį.

Dievas trokšta, kad ant jūsų nužengtų Jo Dvasia. Jis trokšta, kad jūs keistumėte pasaulį. Jūs galite tai padaryti. Per jus veikianti Dvasia atliks Savo darbą. Dvasia, kuri keičia jūsų gyvenimą, per jus pakeis ir aplinkinių gyvenimus. Kai Dievas uždega jūsų gyvenime atgimimo ugnį, Jo Dvasios vėjai nuneša atgimimo kibirkštis, kad apšviestų ir ap­linkinius žmones.

Velso atgimimo metu iš Londono atkeliavo du žurnalistai. Atvykę į nuošalų Velso kaimelį, jie paklausė policinin­ko, kur vyksta atgimimas. Pareigūnas išsitiesė visų ūgiu ir atsakė paprastai: „Jei norite išsiaiškinti atgimimo vietą, pažvelkite, kas yra už šios uniformos. Jis mano širdyje.“

Atgimimas visada prasideda kieno nors širdyje. Šiandien jis gali prasidėti jūsų širdyje. Šiandien jis gali prasidėti jūsų gyvenime. Šiandien Dvasia trokšta jumyse atlikti kažką ypatinga.

Markas Finlis

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.