KAIP IŠGYVENTI DEPRESIJĄ

III DALIS

Nieku perdaug nesirūpinkite, bet visuose reikaluose malda ir prašymu su padėka jūsų troškimai tesidaro žinomi Dievui. (Laiškas filipiečiams 4, 6)

Kad ir kokia būtų mūsų situacija, mes visada turime pasirinkimą. Mes galime sutelkti dėmesį į dalykus, kurių nemėgstame, arba į tuos, kuriuos mėgstame. Tai, į ką žiūrėsime, gali lemti didžiulį skirtumą.

Kartą pas savo pastorių atėjo jauna žmona, vardu Sandra, ir išliejo ilgą bei skausmingą istoriją. Ji niekaip neįtiko savo vyrui Džo. Kiekvieną dieną ji su baime laukdavo tos minutės, kai jis grįš iš darbo. Atrodė, jog Džo kupinas pa­niekos savo žmonai.

Anksčiau Sandra buvo graži, linksma moteris, tačiau dabar, jausdamasi atstumta, ji virto prislėgta, įsitempusia žmona. Pastorius nusprendė susitikti su Sandros vyru. Džo nustebo, sužinojęs, kad jis prisideda prie savo žmonos depre­sijos. Jis manė, kad žmona puikiausiai supranta jo požiūrį į ją.

Laimė, pastorius turėjo ypatingą pasiūlymą. „Džo, – tarė jis, – norėčiau, kad išsirinktum 10 teigiamų savo žmonos savybių ir pradėtum dėkoti už jas Dievui. Dėkok du kartus per dieną – ryte ir pakeliui iš darbo.“

Tai neatrodė labai sudėtinga. O kadangi Džo santuoka jau buvo bežlunganti, jis sutiko. Vyras pradėjo dėkoti Dievui už tai, kas jam patiko Sandroje. Užuot pastebėjęs tik tai, kas jį erzina, jis sutelkė dėmesį į tai, kas jį žavėjo.

Neilgai trukus Sandra jo akyse ėmė keistis. Ji tapo linksmesnė ir patrauklesnė. Džo dėkojo ir toliau, ir Sandros savigarba bei motyvacija augo.

Truputis dėkingumo siekia labai toli. Sutelkus dėmesį į teigiamas savybes, jų atsiranda vis daugiau.

Žodžiai, kuriuos kalbame aplinkiniams žmonėms, turi neįtikėtiną jėgą. Įsiklausykite į šias stulbinančias Patarlių knygos vietas:

„Nerimas apsunkina žmogaus širdį, o geras žodis pralinksmina“ (Patarlių knyga 12, 25).

„Žmogui malonu duoti deramą atsakymą; o kaip smagu girdėti tinkamą žodį!“ (Patarlių knyga 15, 23).

„Mintis, šmaikščiai laiku išreikšta, kaip sidabru inkrustuoti aukso obuoliai“ (Patarlių knyga 25, 11).

Kai šalia mūsų yra sugniuždytų žmonių, mūsų žodžiai turi neįtikėtiną galią juos pakelti. Pagalvokite, dėl ko jūs esate dėkingi kitiems žmonėms šiandien. Išreikškite jiems savo dėkingumą. Padrąsinkite juos viltimi. Sąmoningai kalbėkite, kiek daug jie jums reiškia.

Jūsų žodžiai gali keisti jūsų aplinką. Pamėginkite ir pamatysite.

Markas Finlis