Kas bebūtų - myliu tave (Arūnas Čerkesas)

Teologiniai straipsniai 2011-01-12

Man teko girdėti istoriją apie žmogų, kuris nusprendė eiti pas savo direktorių prašyti padidinti jo algą. Atėjo penktadienis, tą rytą vyras pasakė savo žmonai, kad jis ruošiasi kalbėtis su savo viršininku. Visą tą dieną jam teko nervintis ir praleisti įtampoje. Pagaliau baigiantis darbo dienai, jis sukaupė drąsą ir nuėjo pakalbėti su savo darbdaviu. Direktorius buvo geranoriškai nusiteikęs ir sutiko pakelti algą.
Jis laimingas grįžo namo, kur jo laukė puikiai paruoštas maistas žvakių šviesoje. Jo žmona jam paruošė ypatingą vakarienę! Jis, iš karto, pagalvojo, kad žmona buvo susisiekusi su kažkuo iš jo administracijos ir žino naujienas. Nuėjęs į virtuvę jis apkabino žmoną ir papasakojo geras naujienas. Jie susėdo prie šventinio stalo, šalia savo lėkštės jis surado atviruką. Ten buvo parašyta: „Sveikinu. Aš žinojau, kad tau pakels algą! Visi šie dalykai tau parodo kaip aš tave myliu!“
Kai žmona ėjo atnešti deserto, jai iš prijuostės kišenės iškrito atvirukas. Pakėlęs nuo grindų, jis perskaitė: „Nesijaudink, kad tau nepakėlė algos! Tu to vertas ir tu tai kažkada gausi! Visi šie dalykai tau parodo kaip aš tave myliu!“ Jis suprato…
Kokia nuostabi meilė. Jos meilė jam nebuvo paremta jo sėkme darbe, netgi priešingai. Jeigu jam nepasisektų tenai, ir jis pasijustų viršininko atstumtas, jis būtų dar daugiau priimtas namuose. Ji buvo pasiruošusi stovėti šalia jo nesvarbu kas beatsitiktų, sušvelnindama audras, išgydydama žaizdas, pasitikėdama juo, mylėdama jį. Mes galime pakelti viską kai turime žmonių ratą, kurie mus palaiko. Netgi jei visi mus paliktų, mes išstovėsime, jeigu bus nors vienas, kuris iš tikro mus myli.
Būtent tokios šeimos ir turėtų būti. Mes turime išmokti palaikyti vieni kitus, ypatingai sunkiausiomis valandomis, vyras žmoną, brolis brolį, gerbti savo tėvus, mylėti savo artimą.
Ir dar daugiau, Šventasis Raštas sako: „Jūs vyrai, mylėkite žmonas, kaip ir Kristus mylėjo Bažnyčią ir atidavė už ją save“ (Pauliaus laiškas efeziečiams 5, 25). Jeigu jūs nepatyrėte palaikymo iš savo artimų, tvirtai tikėkite, kad Dievas yra šalia jūsų, kad ir kas bebūtų. Jis pamilo mus netgi tada kai mes Jo nemylėjome, ar gali būti kas nors nuostabesnio už Dievo meilę?!