„Kelias pas Kristų“ 125 – os knygos metinės

Ši knyga – tikras psichologinis ramstis, susidūrus su neviltimi, prislėgus kaltės jausmui, praradus sielos ramybę ir gyvenimo džiaugsmą. Religinės klasikos autorė Elena Vait, pagrįsdama Šventuoju Raštu, įrodo, kad Jėzus Kristus vienintelis gali patenkinti trokštančios sielos reikmes, uždegti aušrą širdyje. Ieškančius tiesos knyga žingsnis po žingsnio veda krikščioniškojo gyvenimo keliu.

Kodėl maža religinė knygutė, išspausdinta prieš 125 metus, dar ir šiandien keičia žmonių gyvenimus? Paklauskime žmonių ir greitai sužinosime, kodėl. Transeuropinės divizijos prezidentas Raafat Kamal paaiškino, kad taip yra dėl jos pavadinimo. Joje aprašytas „Kelias pas Kristų“. Sėkmė slypi paprastume. Jis dalijasi savo mėgstamiausia vieta iš šios knygos, užrašytos 8 skyriuje:

„Atsiuntęs pasauliui Sau lygios neturinčią dovaną – Savo Sūnų, Dievas apgaubė pasaulį malonės atmosfera, kuri yra tokia pat tikra, kaip ir ta, kuri supa žemę. Visi, kurie apsisprendžia įkvėpti šio gyvybę teikiančio „oro“, gyvens ir augs, kol taps tikrais vyrais ir moterimis Kristuje Jėzuje.“

Viena iš Septintosios dienos adventistų bažnyčios įkūrėjų, Elena Vait, po Generalinės konferencijos sesijos 1888 metais, kai Adventistų bažnyčia pradėjo akcentuoti teisumą per tikėjimą, parašė knygą.  Po to ji daug pamokslavo apie Jėzaus teisumą ir parašė daug straipsnių įvariuose žurnaluose. Kai kurie tarnautojai paprašė jos sudėti visus straipsnius į vieną vietą, kad būtų galima padalinti žmonėms, taip gimė knyga „Kelias pas Kristų“.

Nors knyga parašyta Amerikoje, jai turėjo įtakos ir Europa. Pirmasis jos leidimas 1892 metais pasaulį išvydo Čikagoje, bet po International Tract Society (Stanborough Press leidyklos pirmtakas ), įsikūrusios Anglijoje, prašymo, buvo įtrauktas papildomas skyrius – Dievo meilė žmogui. Daugelis šį skyrių pamėgo labiausiai.

 

Šiame vaizdo įraše jūs išgirsite Transeuropinės divizijos ir Lietuvos konferencijos tarnautojų mėgstamiausias mintis iš knygos „Kelias pas Kristų“. Jie, kaip ir milijonai adventistų visame pasaulyje, nusprendė dar kartą perskaityti šią knygą. Jei ir jūs nuspręsite pirmą, o gal ne pirmą, kartą perskaityti šią knygą ir, atradę lobį, panorėsite juo pasidalinti su kitais, galite palikti komentarus straipsnio gale.

Knyga „Kelias pas Kristų” padarė didžiulę įtaką viso pasaulio krikščionims. Tiesą sakant, dėl šios knygos Elena Vait tapo viena iš populiariausių amerikiečių moterų autorių, kurios knygos verčiamos į kitas kalbas.

2017 metais Adventistų bažnyčia, norėdama paminėti šios knygos išleidimo 125 –tąsias metines, kviečia visus darsyk perskaityti knygą ir kitus padrąsinti tai padaryti.

Jau ketvirtą iliustruotą šios knygos leidimą galima įsigyti internetiniame leidyklos „Amžinoji uola“ knygyne:

http://www.amzinojiuola.lt/knygynas/dvasiniai-lobiai/kelias-pas-kristu

Leidyklos „Amžinoji uola“ direktorė Vilma Vanagienė.