KLAIDINGAS DIEVO PAŽINIMAS

Morisas L.Vendenas

Jūs tyrinėjate Raštus, nes manote juose rasią amžinąjį gyvenimą. Tie Raštai ir liudija apie Mane (Jn 5, 39).

Kai šėtonas mato, kad mes stengiamės susidaryti teisingą Dievo vaizdą skaitydami ir apmąstydami Jo Žodį, jis pradeda nervintis. Kiekviename kelio pas Kristų žingsnyje jis griebiasi įvairių priemo­nių, kad sutrukdytų mums pasiekti tikslą.

Kartais šėtonui pasiseka nukreipti žmogų kitu keliu, nes jis su­kursto jį pradėti skaityti Bibliją ne toje vietoje, kur reikia. Ar prade­dantysis tyrinėtojas gali susidurti su netinkamomis ir tinkamomis Biblijos vietomis, nuo kurių jam derėtų pradėti ją skaityti? Ar jūs kada nors buvote pažadėję sau, kad per metus perskaitysite Bibli­ją, ir ar nesustojote perskaitę Pradžios knygą? O galbūt jūs pers­kaitėte iki Karalių knygos ir sustojote ten? Šėtonas padarys ką galės, kad sutrukdytų jums pažinti Dievo meilę. Galima žinoti viską, bet nepažinti Dievo meilės. Galima sužinoti istoriją, suprasti pranašystes, biblinių žvėrių ir kitų simbolių reikšmę ir panašiai, – ­tačiau išleisti iš akių Dievo meilę.

Be to, yra vadinamieji pseudointelektualai, kurie mėgsta kalbėti apie religiją, bet iš tikrųjų jie labai mažai laiko praleidžia vienumoje skaitydami Dievo Žodį, bendraudami su Dievu. Jie sugaišta daug laiko ginčams, samprotavimams, Dievo ir religijos supratimo ana­lizei. Jie pamiršta Dievą, o nori parodyti, kad Jį prisimena. Jie daug samprotauja, kas atsitiks danguje su gėlės žiedeliu, jei jis bus nu­skintas, ar angelų sparnai yra iš plunksnų, jie kelia kitus, nesusijusius su reikalo esme, klausimus. Bet niekada nemini Jėzaus vardo, o tai girdėdamas šėtonas kikena ir jaučia pasitenkinimą.

Kai kurie žmonės, užuot asmeniškai ir nuoširdžiai bendravę su Dievu, stengiasi keisti savo išorinį elgesį. Jei jiems pasiseka elgtis geriau, jie mano suradę Dievą. Kai kurie iš jų priklauso nuo kitų žmonių, ir jų dvasinio gyvenimo lygmuo priklauso nuo to, su ko­kiais žmonėmis jie bendrauja. Dar kiti yra pernelyg užsiėmę psi­chologiniais tyrinėjimais, kuriuose Dievui neskirta Jam priklausanti pagrindinė vieta. Jie analizuoja save ir pamiršta Kristų. Kai kurie bėga nuo Dievo, nes yra per daug užsiėmę, kad skirtų laiko dar ir Jam. Bet Dievas seka paskui mus visada ir visur, visada yra šalia ir padeda mums, nors mes to nė nejaučiame, vadovauja mums, nors mes to nė nepastebime. Jis visada stengiasi, kad mes susidarytume teisingą Jo vaizdą. O Dievo pažinimas – tai amžinasis gyvenimas.

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.