KODĖL REIKIA LANKYTI BAŽNYČIĄ?

Išlaikykime nepajudinamą vilties išpažinimą, nes ištikimas Tas, kuris yra davęs pažadus; sergėkime vieni kitus, skatindami mylėti ir daryti gerus darbus (Hbr 10, 23–24).

Kaip jūs manote, kokia blogiausia priežastis gali paskatinti žmones eiti į bažnyčią? O ką jūs laikote geriausia priežastimi? Kai aš mąstau, kodėl žmonės ateina į bažnyčią bei kodėl aš pats ten einu, tai, ko gero, blogiausias mano, kaip pastoriaus, stimulas taip mąstyti yra manymas, kad tarnavimas bažnyčioje yra mano dar­bas. Biblijoje nurodytos trys bažnyčios lankymo priežastys.

Pirmoji priežastis pateikta Laiške hebrajams 10, 25. Dievas mums per apaštalą Paulių sako: „Nepraleiskite savųjų susirinkimų, kaip kai kurie yra pratę, bet raginkime vieni kitus juo labiau, juo aiškiau įžvelgiate besiartinančią dieną.“

Antroji priežastis yra ta, kad bažnyčia yra dvasinis kūnas. Kū­nas negali būti sveikas, jei jam trūksta tam tikrų jo dalių. Ši tiesa pateikta 1-jame laiške korintiečiams (12, 27): „Jūs esate Kristaus kūnas, o pavieniui – Jo nariai.“ Toliau apaštalas Paulius parodo svar­bias tiesas, kurias galime atrasti lygindami fizinį kūną ir Kristaus kūną, t. y. Jo Bažnyčią. Kūnui reikalingas kiekvienas narys, net, rodos, ir nereikšmingas, ir sveikas jis būna tik tada, kai turi visus narius.

Trečioji priežastis aiškinanti, kodėl būtina lankyti bažnyčią yra ta, kad Jėzus ir pats lankė bažnyčią. Jis tai darė nuolat. Jei kas ir galėjo pasiteisinti, nelankydamas bažnyčios, tai buvo Jė­zus. Ar kas nors yra jus išvedęs iš bažnyčios, kad nustumtų nuo skardžio? Su Jėzumi taip elgėsi, tačiau Jis nesiliovė lankyti baž­nyčios.

Kartais prie manęs prieina žmonės ir sako: „Man nereikia eiti į bažnyčią. Aš daugiau gaunu palaimos būdamas gamtoje.“ At­kreipkite dėmesį į žodžius: „Aš […] gaunu“. Kai kas nors man tai pasako, tiems žmonėms aš primenu, remdamasis Dievo Žodžiu bei gyvenimo patirtimi, kad jie yra arti dvasinės mirties. Tai nenu­ginčijamas faktas. Jei jūs nupjausite savo kojas ir nusiųsite jas į mišką pasivaikščioti, tai jos neilgai tetvers. Šie žmonės man pra­deda prieštarauti, sakydami, kad jei driežui nutrauktume uodegą, tai ji dar truputį rangytųsi. Taip, tai tiesa, tačiau tai truktų visai neilgai. Ir nors driežui gali ataugti nauja uodega, deja, uodegai niekada neataugs naujas driežas. Nė vienas narys negalės ilgai gyventi be paties kūno. Kūno visuma yra būtina sąlyga gyvybin­gumui, augimui bei produktyviai visų jo narių veiklai.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.