Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

KOL ESAME JAME 0 2018-11-04 — 00:14

Kas tik gyvena Jame, tas nedaro nuodėmių, o nė vienas nusidėjėlis Jo neregėjo ir nepažino (1 Jn 3, 6).

Krikščioniškame gyvenime visada, kai tik visiškai pasikliau­jame Dievo, o ne savo jėgomis, laimime pergalę. Pasitikėjimas savimi veda į nuopuolį ir pralaimėjimą. Vidurio tarp pasitikėjimo savimi ir Dievu nėra. Mes paklūstame šimtu arba nuliu procentų. Dalina pergalė arba dalinis pralaimėjimas nėra dalinio paklusnu­mo Dievui rezultatas. Tai tikriausiai bus šimtaprocentinio, tačiau nepastovaus paklusnumo pasekmė. Kaip tik apie tai kalbama 1­- ame Jono laiške (3, 6): „Kas tik gyvena Jame, tas nedaro nuodėmių.“ Kol mes esame Jame, esame nauji kūriniai. Kol mes priklauso­mi nuo Jo jėgos, nedarome nuodėmių. Priešas mus gali privesti prie nuopuolio arba pralaimėjimo tik tada, jei jis privers mus pamiršti, kad nuolat esame priklausomi nuo Dievo.

Knygoje „Kelias pas Kristų“ aprašomas išteisinimo procesas. „Jeigu jūs atsiduodate Jam ir priimate Jį kaip savo Gelbėtoją, kad ir koks nuodėmingas būtų jūsų gyvenimas, dėl Jo jūs laikomi tei­sūs. Jūs įgyjate Kristaus charakterį vietoj savo, ir Dievas priima jus, tarsi niekada nebūtumėte nusidėję (64 p.).

Tai ir yra išteisinimas. Skaitykime toliau: „Dar daugiau (ar jums neatrodo, kad čia kalbama apie kažką daugiau negu išteisinimą? Taip ir yra – Kristus pakeičia širdį. Jis tikėjimu gyvena jūsų šir­dyje. Tikėjimu jūs turite palaikyti šį ryšį su Kristumi ir nuolat pavesti savo valią Jam. Kai tik šitai padarysite, Jis veiks jus taip, kad jūs norėsite ir darysite tik tai, kas patinka Jam.“ Kai tik tai darysite! Atsiminkite šiuos keturis pagrindinius žodžius. Kada paskutinį kartą jūs bendravote su Kristumi? „Kai tik šitai padarysite, Jis veiks jus taip, kad jūs norėsite ir darysite tik tai, kas patinka Jam […] Kristui veikiant jumyse, jūs rodysite esą tos pačios dvasios ir darysite tuos pačius gerus darbus – rodančius teisumą ir paklusnumą Jam.“

Pergalė ir paklusnumas krikščioniui įmanomi ne tik kritiniu mo­mentu ar prieš tai, kai jis bus paimtas į dangų, bet ir pačioje krikš­čioniškojo gyvenimo pradžioje. Kai mes atsisakysime asmeninių bandymų nepriekaištingai elgtis ir sutelksime dėmesį į Kristų, pasieksime pergalę. Mes nugalėsime tol, kol būsime priklausomi nuo Jo jėgos.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!