Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

KONTROLIUOJAMI, BET LAISVI 0 2018-10-14 — 00:49

lr neduokite nuodėmei savo kūno narių kaip nedorybės ginklų, bet paveskite Dievui save kaip iš mirusiųjų atgijusius, ir savo narius ­kaip teisumo ginklus (Rom 6, 13).

Įrankis – tai daiktas, kuriuo naudojasi jo savininkas. Ketve­rių metų vaikas nesugebės kirviu nukirsti miške augančio didelio medžio. Bet prityręs miškininkas tikrai galės tai padaryti. Žmogus, nesinaudodamas Kristaus galia, niekada negalės visiškai laikytis Įstatymo, kuris kūno nusilpnintas. Tačiau kai žmogus tampa įrankiu Kristaus rankose, paklusnumas yra įmanomas.

Įrankis pats nieko nedaro, jis „pasyvus“, o daugelis iš mūsų bijo žodžio „pasyvumas“. Kai kurie žmonės klausia: „Nejaugi aš priva­lau visiškai atsisakyti savo valios ir taip paklusti Dievo kontrolei, kad net negalėčiau pats pasirinkti, kokios spalvos drabužius pirksiu?“ O aš norėčiau jūsų paklausti: o kodėl tai jus taip baugina? Tiesą sakant, aš keletą kartų esu nusipirkęs netinkamus sienų apmušalus. Man tikrai nebūtų pakenkęs patarimas ir net pagalba, ypač, kai aš juos klijavau. Bet jei jūs nenorite taip labai gilintis, tai bent vieną gerai ži­nokite: vien tik Dievas gali kontroliuoti, kad mes laikytumės Jo Įsta­tymo.

Mums nereikėtų būgštauti, kad tapsime marionetėmis, nieko ne­galėsime nuspręsti patys ir nukentės mūsų individualybė. Ko gi mums bijoti, jei pats Kūrėjas kviečia mus paklusti Jo valdžiai? Mūsų Kūrėjas iš pat pradžių sukūrė mus pagal savo atvaizdą, Jo valia mes visada turėjome savo individualybę ir laisvę pasirinkti. Pirmiausia Jis norėjo sukurti laisvas ir moralias asmenybes. Argi todėl mes neturime visiškai Juo pasitikėti ir atsiliepti į Jo kvietimą paklusti?

Mano mažas sūnus mėgdavo nuo kėdės šokinėti man į glėbį. Ne jis pats tai sugalvojo. Šitą idėją jam daviau aš. Kartą pastačiau jį ant kėdės ir tariau: „Šok, aš apkabinsiu tave.“ Nelaukdamas nė aki­mirkos jis nušoko, ir aš jį pagavau. Kodėl gi jis šoko? Todėl, kad manimi pasitikėjo. Jei aš pasitikiu savo Dangiškuoju Tėvu, ir Jis kviečia mane sutikti būti Jo kontroliuojamam ir paklusti, tai argi aš Jo rankose nesu saugus? Pasitikėjimas Juo – tai vienintelis realiai egzistuojančios laisvės būdas.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!