LAIKAS PABUSTI

Bet dabar Kristus tikrai yra prikeltas iš numirusių kaip užmigusiųjų pirmagimis. Kaip per žmogų atsirado mirtis, taip per Žmogų ir mirusiųjų prisikėlimas. Kaip Adome visi miršta, taip Kristuje visi bus atgaivinti (1 Kor 15, 20–22).

Prie Lozoriaus kapo Jėzus pranešė šlovingą Evangelijos tie­są sakydamas: „Aš esu Prisikėlimas ir Gyvenimas. Kas tiki Mane, ­nors ir numirtų, bus gyvas. Ir kiekvienas, kuris gyvena ir tiki Mane, neragaus mirties per amžius“ (Jn 11, 25–26). Gal kažkada septintosios dienos adventistai truputį persistengė, įtikinėdami žmones bei save, kad mirusieji yra tikrai numirę ir tebėra kapuo­se. Mes netikime sielos nemirtingumu bei nepripažįstame sąmo­ningos mirusiųjų, kurie laukia prisikėlimo, būsenos, tačiau mes tikime, kad krikščionys niekad nemiršta. Vienintelė mirtis yra ant­roji mirtis. Miegas arba laukimo būsena iki pat to laiko, kai Jėzaus balsas pakvies mus iš kapų į gyvenimą, nėra mirtis. Laidotuvės tėra tik nuėjimas ilsėtis, ir tikinčiajam tai dar ne pabaiga. Krikščio­nys turi nuostabią viltį.

Kai po dviejų dienų Jėzus savo mokiniams sakė, kad atėjo laikas nueiti ir pažadinti Lozorių, mokiniai Jo nesuprato. Jėzus jiems kalbėjo būtent apie tai, ką mes visi vadiname mirtimi. Kris­tus žiūrėjo į mirti kaip į miegą.

Tiems, kurie nueina ilsėtis, šituo viskas neužsibaigia. O Tas, kuris prikėlė Lozorių ir save pavadino Prisikėlimu ir Gyvenimu, prikels ir miegančius šventuosius. Mirtį Jėzus pavadino miegu.

Tai nereiškia, kad mes turime be gailesčio skirtis su mums brangiais mirusiais žmonėmis. Mums būna sunku kai jie mus pa­lieka. Mes verkiame (kartais mes verkiame ir kai mūsų artimieji išvyksta į tolimą kelionę). Tačiau nereikia amžinai su jais atsisvei­kinti. Kristaus dėka yra skirtumas tarp miego ir mirties. Jei Kristus nebūtų prisikėlęs, mūsų tikėjimas būtų tuščias, o mirusieji Kristuje būtų pražuvę. Bet Kristus prisikėlė. Tai garantuoja, kad mes irgi prisikelsime amžinajam gyvenimui. Kristuje visi atgis. Mirties ge­luonis bus sunaikintas. Greitai išauš auksinis prisikėlimo rytas. Jėzus greitai ateis. Mums duotas prisikėlimo, pabudimo, susiti­kimo su mūsų mylimaisiais pažadas. Tai tęsis amžinai.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.