Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

LAUK VIEŠPATIES 0 2018-08-20 — 00:00

Pasitikėk Viešpačiu ir būk stiprus! Turėk drąsos ir pasitikėk Viešpačiu! (Ps 27, 14)

Atskleisime vieną iš svarbiausių paslapčių, kaip galima pradėti sąmoningą maldos gyvenimą Viešpatyje, – pasistenkite nepasiduoti gyvenimo sumaiščiai. Pirmiausia Dievas bendrauja su jumis per savo Žodį, be to – per maldą. Dievas gali valdyti mūsų mintis, gali kuo nors įtikinti mus, jei sutinkame laukti ir suteikiame Jam galimybę tai pada­ryti. Maldos prasmė – ne lėkti pas Dievą tarsi ant sparnų, išsakyti viską, kas yra mūsų galvoje, o paskui vėl nuo Jo nutolti. „Daugelis net pamaldų metu nesugeba priimti tikros bendravimo su Dievu palaimos. Skubiais žingsniais jie įsiveržia į Kristaus meilės kupiną ratą, gal akimirksniui stabteli šventojoje vietoje, bet nelaukia jokio patarimo. Jie neturi laiko pabuvoti su dieviškuoju Mokytoju, tad taip ir grįžta su savo naštomis prie savo darbų. […] Ne minutėlei stabtelti Dievo Artume, o nuolat bendrauti su Kristumi, sėdėti prie Jo kojų – štai ko mums reikia“ (Ugdymas, 303p.).

Kai jūs baigiate kalbėtis su Dievu apie tai, ką perskaitėte pasišven­timo valandomis, kai išsakote Jam visus savo norus ir maldavimus, kai jau pasakote viską, ką norėjote, pasilikite su Juo ir toliau. Nesku­bėkite grįžti prie savo darbo ar mokymosi. Likite Jo draugėje. Būkite pasirengę priimti žinią, kurią galbūt jums perduos Šventoji Dvasia. Klausykitės. Suteikite Dievui galimybę praskaidrinti jūsų sąmonę ir įteigti tokias mintis, kurios jums padės gyventi šiandien. Duokite jam progą priminti jums tai, ko kitokioje aplinkoje nebeprisimintumėte. Leiskite Jam tiesiogiai su jumis bendrauti. Nusiraminę skirkite Jam keletą minučių, kad Jis galėtų atkreipti jūsų dėmesį į tuos klausimus, kuriuos, Jo valia, jums būtina apsvarstyti.

Kartais būna sunku nusakyti žodžiais tą būseną, bet ji yra reali, ir jei mes pasiliktume klūpėti net ir pabaigę savo trumpą kreipimąsi į Dievą, pamatytume, kad Dievas gali bendrauti su mumis dviem daug veiksmingesniais būdais, tik dažnai mes neleidžiame Jam jų panau­doti. „Karštai melsdamiesi mes susijungiame su Beribiu Protu“ (Ke­lias pas Kristų, 95p.).

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!